De bevelen voor de verdediging zijn uitgebreider dan die voor den aanval, omdat er meer geregeld moet en kan worden. Het zal evenwel onmogelijk zijn het is trouwens ook niet altijd noodig om omtrent alle vermelde aangelegenheden al dadelijk bevelen of inlichtingen te geven, omdat vele zaken eerst kunnen worden geregeld na de plaatselijke besprekingen met de commandanten van neven- afdeelingen of van mitrailleurs en na opvolgende verkenningen. De kunst van bevelen om goed te weten wanneer, A.T.V. 9/1/ wat en hoe moet worden bevolen, komt vooral hier tot uiting. Ook hier is het hoofdzaak dat de bevelen tijdig tot uitvoering komen en deze dienen dus te worden A.T.V. 12/2/ verstrekt voor zoover noodig en voor zoover daar aan behoefte bestaat, terwijl men bij het bevelen van werkzaamheden er aan moet denken, niet meer te bevelen dan ook kan worden uitgevoerd. 1. Vijand, eigen troepen (o. a. artil lerie), terrein. De toestand moet, voor zoover de sectiecomman danten dezen moeten weten zoo nauwkeurig moge lijk worden medegedeeld, wat uit de bevelen of berichten van den bataljonscommandant wordt be kend gemaakt, moet worden vervolledigd met het geen de compagniescommandant weet op grond van eigen waarneming, de meldingen van eigen patrouil les, van andere wapens en troepen (veiligheidstroe pen, artillerieverkenningsorganen), enz. Dikwijls bestaat hierbij gelegenheid de indeeling van artillerie bekend te maken, alsmede de plaats van artilleriewaarnemers, voor zoover in de nabijheid gele gen, waardoor een grondslag tot samenwerking wordt gelegd ook al is die artillerie niet ondersteunend voor het betrokken troependeelde door den batal- G.V.I. 226/3/c jonscommandant getroffen veiligheidsmaatregelen in front kunnen hierbij eveneens bekend worden gemaakt. De resultaten van de terreinverkenning moeten den sectiecommandanten worden medegedeeldzulks vereenvoudigt en bespoedigt de verkenningen, die deze moeten verrichten. 2. Taak bataljon, taak compagnie, plaats andere compagnieën en bataljonscom mandant, opstelling steunende artillerie (met vuurstrook), opstelling der steunende mitrailleurs (met vuurstrook). 803

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 7