reindeel aan met opdracht dat tot het uiterste te verdedigen, terwijl daarbij tevens naast het alge meen beloop van de voorste verdedigingslijn de verlengden van de scheidingslijnen moeten worden aangewezen zoowel naar voren als naar achteren, hetgeen bij een aanval des vijands bijdraagt tot een doelmatige verdeeling van de doelen vóór elke sectie en betere verdediging van de scheidingslijnen en bij een doordringen des vijands of een terug gaan van de eigen troepen het bieden van een taaien weerstand en het handhaven van verband en orde achterwaarts. Men kan dit doen door van rechts beginnende de lijnen aan te geven, waarbij eraan moet worden gedacht weder bij het eerst aangegeven punt rechts te eindigen of wel men kan het algemeen beloop van voorste verdedigingslijn, achterste lijn en schei dingslijnen aangeven. Bij de verdeeling in vakken dient de compagnies commandant er aan te denken dat de opstelling der sectie in breedte en diepte in den regel niet meer dan 150 M. zal bedragen; deze afstand kan dus ook meer bedragen. Binnen dezen gestelden eisch zijn breedte- en diepteopstelling van de sectie afhankelijk van de opdracht, de sterkte, het terrein, steun van artillerie, van mitrailleurs, e. d. en is de diepte verder afhan kelijk van de breedte deze factoren moet de com pagniescommandant dus naar juiste waarde weten te schatten en in rekening te brengen. Opeenhooping van een groot aantal menschen in de vuurlinie moet met zorg worden vermedenvan de getal sterkte zal als regel het meeste profijt kunnen worden getrokken door echelonneering in de diepte. De bevelen omtrent de samenwerking tusschen de secties en de aansluiting der vuurstrooken zijn een uitvloeisel van het beginsel dat de compagnies commandant in de eerste plaats zal zorgen voor een verzekerde samenwerking tusschen de secties van zijne compagnie en zich voorts mondeling zal ver slaan met de commandanten van de nevencompagnieën voor het verkrijgen van een goede aansluiting der vuurstrooken van de compagnieën onderling. Bij de uit te voeren werkzaamheden c.q. de volg orde daarvan, welke verband houdt met de be- teekenis, den vermoedelijk beschikbaren tijd, de beschikbare krachten en middelen dient rekening te 805

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 9