thans beschikbare hoeveelheid personeel (vermeerdering van ka der) en indien men de organisatie uitsluitend baseert op een op treden tegen den B. V. Het heeft echter weinig zin dergelijke op lossingen hier te bespreken, aangezien onze organisatie in de huidige dagen, terdege rekening dient te houden met een op treden tegen verzetslieden en er van eene uitbreiding van per soneel met het oog op de financieele consequenties ook wel geen sprake kan zijn. Aan eene oplossing, waarbij men zonder uitbreiding van per soneel tot het gewenschte resultaat kan komen en welke reke ning houdt met de primaire taak van het leger, verdient o. i. de voorkeur te worden gegeven. Wij zullen ons daarom hier beper ken tot eene korte bespreking van de oplossing, welke o. i. met de bovenstaande eischen rekening houdt. De sectie zal dan bestaan uit 2 K.-brigade's a 15 man (bij Eur. Cien. 1 man kader en 14 man, bij n. Eur. Cicn 2 man kader en 13 man) en 1 K.M.-brigade a 1 brig.-ct en 3 K.M.-groepen (1 ct., 1 schut ter, 1 helper en 4 handlangers), waarbij de brig.-ct, de 3 groeps- cten en de handlangers met karabijn bewapend zijn (totaal 1 ct. 15 man en 3 X 2 man eigenlijke K.M.-bediening). Door deze indeeling worden de genoemde nadeelen van de ge mengde brigade ondervangen. Men heeft nu een. soepele organisa tie, welke de volgende voodeelen biedt le. De sectie is nu de eigenlijke gevechtseenheid, waarin vuur- en stootkracht vereenigd zijn en welke onder bevel staat, van voor een dergelijk commando geëigend personeel (een officier of een o. off. Instruct.). 2e. De brigade-commandanten zijn aanvoerder van eenvor mige eenheden stootkracht öf vuurkracht, welk commando- veel eenvoudiger is dan dat over de gemengde brigade en meer in overeenstemming met de capaciteiten van dit kader- Se. De opleiding van het K.M.-personeel is beter verzekerd,, daar de sectie-ct. daarbij wordt ter zijde gestaan door beter geselecteerd kader (de ct. van de K.M.-brigade). 4. In het gevecht wordt het rendement der beschikbare krach ten hooger, aangezien de sectie-ct. in staat is de meest ge wenschte groepeeringen van stoot- en vuurkracht te vormen, terwijl eveneens eene grootere concentratie van vuurkracht of stootkracht kan worden verkregen. Door eene oordeelkundige groepeering van de krachten zal tevens de in het gevecht nood zakelijk blijkende manoeuvre met voldoend sterke stootkracht kunnen worden uitgevoerd. 5e. De organisatie houdt tevens rekening met het optreden tegen verzetslieden, aangezien (c. q. met achterlating van de K.Ms.) de sectie drie gelijk bewapende K.-brigade's ter- sterkte van 15 man zal kunnen uitbrengen. 10

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 10