men, naar ik meen over voldoende militiekader voor het vervullen van de functie van commandant van de tweede groep. Aan de indeeling van de K.-brigade's in twee K.-groepen voor het gevecht zijn o. i. derhalve geen onoverkomelijke bezwaren verbonden en zou het daarom zeer veel aanbeveling verdienen indien daartoe zou worden besloten. Alvorens te besluiten meenen wij goed te doen hier nog ter loops te wijzen op de mogelijkheid, dat men bij het streven naar centralisatie van de vuurkracht nog verder kan gaan, dan thans reeds werd aangegeven. Een der buitenlandsche schrijvers (Maison- neuve „L'infanterie sous le feu") wil de vuurkracht centraliseeren in de compagnie. Deze schrijver gaat o. i. echter te ver, aangezien de secties toch reeds van den aanvang af behoefte aan steun van de vuurkracht zullen hebben en dus een groot gedeelte van de vuurkracht bij het begin van het gevecht dient te worden uit gegeven welke later zeer moeilijk aan de secties kan worden ontnomen. Bovendien zal de compagnies-ct. meestal niet in staat zijn om zijne geheele gevechtstrook zoo te overzien, dat ook de gecentraliseerde vuurkracht steeds op de meest nuttige wijze zal worden aangewend. De centralisatie in de compagnie verdient o. i. daarom geen aanbeveling. Wij zouden er wel iets voor voelen om enkele K.Ms. b. v. als vuur-reserve in de handen van den comp.-ct. te laten, terwijl dan in de sectie 2 K.Ms. beschikbaar zouden blijven. De sectie- ct. heeft dan voldoende vuurkracht dadelijk bij de hand, terwijl de comp.-ct. daar naar het noodig blijkt met zijne vuurkracht kan helpen, zonder nog de reserve sectie te behoeven te laten in grijpen. Deze organisatie vereischt echter meer personeel en is uit dien hoofde o. i. niet aanvaardbaar. Wij meenen thans te kunnen besluiten, daar wij het te behan delen onderwerp voldoende uitvoerig besproken hebben, zoodat ook anderen daarin aanleiding kunnen vinden hunne gedachten in dit tijdschrift bekend te stellen. 12

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 12