mag niet zijn gelegen op een der vijand in het oog loopende plaats en moet goed gemaskeerd worden. De sectiecommandant moet met zijn ordonnansen zich aldaar of in de onmiddellijke nabijheid kunnen ophouden tijdens het voorbereidend artillerievuur van den vijand, waartoe zoo noodig de opstellingsplaats moet worden versterkt. 34/2/ 171/2/ 207/1/ 206/3/ 39/1//2/ 194/1/ 207/1/ 39/3/ Verdere handelingen van den sec tiecommandant. Vele der getroffen regelingen dragen een voor- loopig karakterhet resultaat van nadere verken ningen door hemzelf en de brigadecommandanten verricht, een nader overleg met den commandant van de nevensecties en van gebeurlijke aanwezige mitrailleurs en het door de brigadecommandanten te plegen overleg kunnen er toe leiden dat veran deringen in opstelling en vuurstrooken worden aangebracht; zulks zal gewoonlijk geschieden wan neer de sectiecommandant zijn (eerste) ronde maakt ter controleering van de werkzaamheden der briga decommandanten. Bij deze gelegenheid verzamelt de sectiecommandant tevens de gegevens voor het samenstellen van de vuurschets of calque (opstelling der brigades, vuurstrooken der geweermitrailleurs). Bij zijn ronde zal de sectiecommandant er vooral op letten dat vooral gezichtsdekking, ook tegen vliegtuigen wordt verkregen en dat het uiterlijk aanzien van het terrein zoo min mogelijk verandering ondergaat. Het vrijmaken van het schootsveld voor een geweermitrailleur of geweer mag niet het karakter krijgen van een opruiming, welke den vijand aanwij zingen zou kunnen geven aangaande het schootsveld. Hetaanwenden van gekapt frisch groen (bamboe- takken, struiken, pisangbladen e. d.) voor gezichts dekking of maskeering mag niet voorkomende tropische natuur doet de bladeren verleppen en de frissche groene kleur zoodanig veranderen dat de daarmede gemaskeerde opstellingen weldra uit het voorterrein als even zoovele markante punten van de opstelling zijn te onderscheiden (de ervaring bij A. V. O. oefeningen). Ook moet er aan gedacht wor den geen onnatuurlijke gevechtsdekking of maskeering aan te wenden, dus b. v. geen verdorde takken op open met stroo bedekte sawahs. Alle regelmaat (vooral bij dekkingen) moet worden 17

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 17