front geen ruimte voor hare actie en zijn zij naar de vleugels afge vloeid. Wanneer deze phase intreedt, heeft de ontplooiing der strijd krachten reeds een aanvang genomen of zal spoedig hiertoe worden overgegaan. En het is duidelijk, dat al ons streven er op gericht behoort te zijn de wijze, waarop wij ons ontplooien, zoolang mogelijk voor den tegenstander verborgen te houden, terwijl tegelijk hiermede getracht moet worden inzage te verkrijgen in de wijze waarop aan 's vijands zijde uit de marschcolonne de gevechtsformatie's worden aangenomen. En hier gaat het nu juist om in deze phase van het ophanden zijnd gevecht. Bij de beantwoording van de vraag, wanneer cavalerie uit het front zal worden losgemaakt en overgebracht naar de flank(en), dient derhalve te worden nagegaan le. of reeds cavalerie verk. afdn. zijn ingezet om 's vijands ontplooiing uit te vorschen, 2e of op de offensieve flank reeds cavalerie beveiligend-versluierend werkzaam is. Is zulks het geval, dan is er geen noodzaak voor de voorhoede Cav. om vóór dat zij daartoe gedwongen wordt het front prijs te geven. Is zulks niet het geval, dan zal de troepencomdt. met het bevel tot de ontplooiing orders geven voor een onmiddellijke verplaatsing van het gros van zijn voorhoede Cav. naar de vleugel (s). Een klein deel wordt door haar in front achtergelaten. Daarom is het van zoo'n groot belang, dat tijdens den marsch reeds Cavalerie op de flanken wordt ingedeeld om op harmonische wijze in een later stadium de ontplooiing te dekken. 31

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 31