78 noodig zijn (eischen: bestreken tot 500 M., goede juistheid tot op dezen afstand met één vizier, kaliber 7 m.M. gewicht ongeveer 4 K.O., terugstoot ten hoogste 1 KGM., gewicht der per man mede te voeren munitie niet meer dan 4 K.G., gewenscht aantal patronen per man 270). Een beloonde prijsvraag getiteld „In welchem Masze sind kriegstechnische Kenntnisse für jeden Offizier notwendig?" bevat waardevolle aanwijzingen met betrekking tot de officiersopleiding n.l. voor wat betreft aanvulling ten aanzien van de te onderrichten technische kennis (wapentechniek, kennis van de chemische oorlogvoering, verbindings wezen, pionierwezen, transport- en verkeerswezen, vliegwezen). Revue des troupes coloniales. 3e kwartaal 1927. Commandant Viraud opent eene studie Historiqne des troupes coloniales pendant la guetre (fronts extérieurs. Cameroun)." Schr. onderscheidt 5 periodes n 1. défensieve periode (Aug. Oct. '14), een periode van partieele offensieven, het eerste algemeene offensief (Mrt. Nov. '15), het 2de offensief (Sept.'15 Jan. '16) en de vervol ging met het einde der operatien. Het reeds eerder (I. M. T. No 7. No 10) onder de aandacht gebrachte artikel Ja bataiLle des frontier es et la bataille de Marne vues par an chef de section" wordt voortgezet, terwijl dat getiteld „Le tirailleur sénégalais vu par un officier indigène" (1. M. T. No. 10) wordt beëindigd. La revue d'infanterie. Oct. '27. Interessant om te lezen is een artikel waar mede in dit nummer een aanvang wordt gemaakt en dat getiteld isLes actes des héros. Het eerste hoofdstukervan behandelt. Le chic dans le courage. De schr. wenscht de helden uit den oorlog te eeren door eenige details, met be trekking tot de omstandigheden waaronder sommige mannen getuigd hebben van een ware zielenadel, in herinnering te brengen. We wenschen onze blikken te werpen op een categorie helden, die onweerstaanbaar onze aandacht trekt, zegt de schr. en hij geeft dan verschillende voorbeelden van heldenmoed, vaderlandsliefde, tegenwoordigheid van geest en offervaardigheid, die niet nalaten invloed op den lezer uit te oefenen. Een volgend artikel is gewijd aan de onlangs plaats gehad hebbende manoeuvres met een volledig gemotoriseerde, gemeng de brigade, in Engeland (zie hiervoor ook de Army Quarterly Oct. '27 en Mil. W. Bratt. '27 No. 14). In het eerste deel van deze studie, getiteld „Moto- risation et conceptions militaires britanniques" bespreekt de schr. de inzichten van de voornaamste pleitbezorgers van de mechaniseering en voorts de vraag in hoeverre de Britsche generale staf die meening is toegedaan. Voor het tweede deel van de studie worden beschouwingen over de vraagpunten, die zich daarbij voordoen, alsmede conclusie's in uitzicht gesteld. Allereerst behandelt de schr. de opvattingen van twee vooraanstaande Engelsche schrijvers n.l. de colonels Croft en Fuller. De eerste wenscht zeer ver te gaan in motoriseering, denkt de cavalerie in haar beveiligende-, haar, tactisch-verkennende- en haar strategisch- verkennende taak te vervangen door tankformaties, de artillerie en de mitrail leurs op tanks geplaatst en de infanterie snel verplaatsbaar gemaakt met behulp van mechanische hulpmiddelen, enz., doch heeft over den veldslag zelf geen zoodanig revolutionaire denkbeelden, dat daarbij voor de infanterie geen rol meer zou zijn weggelegd. Voor hem heeft de slag nog ten doel den aanval op de vijandelijke krachten en de verovering van het door den tegenstander bezette terrein. De colonel Fuller gaat veel verder. Infanterie is voor dezen schr. een anachronisme De tank kan de infanterie en de cavalerie vervangen, de artil lerie aanvullen, de waarde van de mitrailleurs verhoogen en in de plaats treden van het paard. Deze schr. ziet eene zekere gelijkvormigheid tusschen een veldslag (de toekomstige dan) en een zeeslag. Evenals de jagers, kruisers en slagschepen ter zee gevechtseenheden vormen, zullen zulks te land de zwaar gepantserde 1anks van verschillende afmeting, bewapening en snelheid zijn. L'armée idéale consisterait en un homme pourvu d'armes et plus notre arme- ment du moment dominera celui de nos voisins, plus nous nous rapprocherons de notre idéalAchille avec une cufrasse au talon. De samenvoeging van pantser en radband geeft naar de meening van dezen schr. de oplossing n.l. „de loop graaf in beweging Is de vorengenoemde studie voor ons meer wetenswaardig dan toepasselijk de daarop volgende studie „Le commandement des petites unités au combat

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 78