1. DE VERKENNENDE EN BEVEILIGENDE TAAK VAN DE DIVISIE-CAVALERIE. (met 3 figuren) door M. THOMSON. 1. Een behoorlijk verkenningsorgaan is onontbeerlijk. 2. In onze Indische terreinen is een licht uitgerust eskadron, doch van grootere sterkte dan het tegenwoordige, daarvoor het meest geschikt. 3. Lichte troepen kan men slechts met lichte troepen afdoende bestrijden. Nu overeenkomstig het A. T. V. een vol jaar intensief geoefend is, is een ondervinding opgedaan, welke dienstbaar kan worden gemaakt aan het weder perfectionneeren van dit voorschrift; en zoo schromen we dan ook niet aan de hand van opgedane ervaring hierboven een drietal stellingen te lanceeren. Vooraf verzoeken we den lezer een blik te slaan op fig. I. We zien twee colonnes, elk beveiligd door Cav. De linker colonne stelt voor een Indische divisie, met slechts beveiligings Cav. in front en daarvóór een verk. patr. Voor flankdekking is niets uitgetrok ken, hetgeen geheel overeenkomstig de practisch opgedane ervaring is. Onze Cavalerie is reeds zóó zwak, dat er moeilijk nog wat af kan voor de flankbescherming. We zouden hier hoogstens met zwakke patrouilles kunnen werken en hebben dan ook tot heden gezien, dat geen Cav. op de flanken werd ingedeeld, vermoedelijk als zijnde niet beschikbaar. Hoe zich dit wreekt, zal later blijken. De rechter colonne stelt voor een moderne troepenmacht en beveiligd in front door bev. Cav. met daarvóór een verk. detache ment, terwijl de flanken mede gedekt worden door Cav., welke aan deze zijde wèl beschikbaar is. Een eerste blik op de figuur doet ons al dadelijk zien, aan onze zijde een verk. patr. op korten afstand met duidelijke, eenvou dige opdracht; aan 's vijands zijde een verk. det., modern uitgerust, zooals dat in andere legers gebruikelijk is. Deze beide verk. organen dienen we eerst nader in beschouwing te nemen. Aangezien we ons slechts zullen bezig houden met de horizontale troepen, nemen we aan, dat beiderzijdsche luchtmachten elkaar in evenwicht houden. 71

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 1