hiermede en met het oog op het terrein besluit hij niet langer te wachten, doch tot de ontplooiing over te gaan. Hij aanvaardt dus hetgeen bedoeld is in A. T. V. pt. 157(1). Op welke bescheiden gegevens hij zijn besluit neemt wordt geïllustreerd door Schets No. 2. De divisiecommandant die zich, zooals gezegd, met eenig per soneel van zijn staf, te Banjoeoerip bevindt, zendt een motorrijder terug om zijn auto, waarmede hij zich naar Klega begeeft, alwaar hij bij zijn aankomst reeds een commandopost in werking vindt. Wachtende op de auto en in dat voertuig heeft de chef van den staf reeds verschillende notities gemaakt voor een aantal bevelen welke nu zoo spoedig mogelijk moeten uitgaan. Alvorens deze bevelen te behandelen dient er de aandacht op te worden gevestigd, dat de vliegtuigen van de escadrille zijn terug- gekeeid naar het landingsterrein "bij X. Voor verkenning zullen zij met mèer worden gebruikt daar hun aantal te gering is geworden* hun taak zal nu verder zijn de artillerieverkenningsvliegtuigen te beschermen en ook overigens aan de bewaking van de lucht mede te werken. De verkenningsorganen van den artilleriecommandant hebben zich, door achter en onder dekking van de cavalerie te volgen reeds eemgszms op de hoogte gesteld van het terrein zoodat de genoemde regimentscommandant over eenige gegevens beschikt ten behoeve van de adviezen welke hij aanstonds aan den divisie- commandant zal hebben te geven en voor de bevelen welke er zijnerzijds aan de artillerie-onderdeelen zullen uitgaan. Het eerste bevel, hetwelk nu uitgaat van den divisiestaf is gericht aan den commandant van de voorhoede en luidt als volgt: Ilde Divisie. Klega, 5-9-'26, 8.25 v. in. Sectie I. No. 1. 8. Bevel voor den voorhoedecommandant. Vijandelijke infanterie deboucheert uit Kliwonan (F2) Het voorhoedeverband wordt opgeheven. Het 4 R. I. zal zich meester maken van Ngamplak-Soka- redja 2 Soeroewah. (E2). De 1ste afd. B. A. zal 4 R. 1. steunen. De 1/2 comp. genietr. ter beschikking van Cdt. 4 R. I. 1/3 transportafdeeling van de hvplafd. ter beschikking van den regimentsarts van 4 R. I. De comp. wielrijders gevechtsbeveiliging op den linker vleugel van 4 R. I. Het half-reg cav. gevechtsbeveiliging op den rechter vleugel van de divisie. 95

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 25