3. Het 4 R. I. zal zich meester maken van Ngamplak Sokaredja 2 Soeroewah. (E2). 4. De 2de comp. wielrijders zal den linkervleugel van dit regiment beveiligen. 5. Berichten naar Klega. Schr. aan cdt 2de comp. wielr. Div. cdt. Aangezien het in de bedoeling van den divisiecommandant ligt om de divisie ten Zuiden van den grooten weg te ontplooien en zich daartoe meester te maken van den G. Wanapatra en omge ving, heeft hij reeds dadelijk nadat hij dit besluit had genomen een kort bevel doen toekomen aan de commandanten van de onder deden van de hoofdmacht, strekkende om verder doormarcheeren langs den grooten weg dan noodig zou zijn, te voorkomen en aldus tijd te winnen. Zoo kreeg de commandant van 5 R. I. het bevel: 5 R. I. met 1/3 transportafdeeling van de hoofdvbplafd. naar Pingkal (B2); die van 6 R. I.: 2/3 6 R. I. met 1/3 transportafd. van de hoofdvbplafd. naar Djatisari (B2) en 1/3 6 R. I. met de 6e mitraill. comp. naar Klega; de cdt van de comp. genietr.: 1/2 comp. genietr. volgt 5 R. I. naar Pingkal (B2); de cdt van II B. A. kreeg het bevel: de II afd. B. A. in afwachtingsopstelling in Bongkat (B2). (Zie G. V. Mob. A. pt. 19). De motorartillerie kreeg bevel om halt te houden in Srandal. De luchtdoelmaitrailleurs kregen opdracht om 4 R. 1. te bevei ligen; De dirigeerend off. van gez. van de hoofdvbplafd, om de rest van de transportafd. ter beschikking van 5 en 6 R. I. te stellen. Voor de overige deelen van de divisie waren dergelijke bevelen niet noodig, daar zij nog niet in den marsch waren. Naar de divisiecommandant meent zal 5 R. I., zonder tegenslag althans, wel ongeveer te 9.- v. m. in Pingkal kunnen staan en 2/3 6 R. I. te ongeveer 10.30 v. m. in Djatisari. Het derde bataljon van 6 RI. heeft hij in gedachten bestemd om later als schakel tusscherü het eerste gevechtséchelon en de beide andere op te treden. Te 8.45 v. m. komt een bericht van den commandant van 4 R. I. binnen, afgezonden te 8.30, meldende dat zijne voorste infanterie ter hoogte van 181 (E2) in contact is gekomen met roode infanterie. Eenigen tijd later wordt een bericht van de cavalerie ontvangen, verzonden: van Badoetmati (D3) te 9.- v. m. en luidende: 97

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 27