5. De II afd. B. A. en de 1/2 comp. genietr. volgen voor- Ioopig de beweging van 5 R. I. 6. Berichten naar Klega. Schr. aan Cdn 5 en 6 R. I., II B A. en 2de genietr. Div. cdt. De divisiecommandant schat dat het 5 R. I. ongeveer te 12 uur 's middags in Kapen kan zijn en het 6 R. I. ongeveer te 12.30 n. m. in Blimbing 1. Vóór half twee zal hij die regimenten, met het oog op vermoeidheid enz. wel niet tot den aanval kunnen aanzetten. De deelen van de treinen, welke nog in de legeringsplaatsen zijn geparkeerd, krijgen bevel zich tegen 1 n. m. voor den afmarsch gereed te houden. Te 9.45 v. m. komt er wederom een bericht van de compagnie wielrijders binnen, luidende: 2de comp. wielr. Tempel 1 (Dl), 5-9-'26, 9.20 v. m. Bericht No Heb mijne aanvankelijke opstellingen in Tjangal en Kradjan (El) moeten prijsgeven wegens opdringen van overmachtige wiel rijders en infanterie, welke thans de Westranden van Banjoeoerip 1, Kradjan en de kampong ten N. W. daarvan in bezit hebben. Het 4 R. I. wordt geleidelijk terug gedrongen. Heb zelf thans Ngogol bezet en bewaak het terrein tot aan de K. Kedoengroeng welke niet doorwaadbaar is. Heb in Z. deel van Tempel 1 verband met den linkervleugel van 4 R. I. Bevelen te zenden langs den weg 254 - Tempel. Cdt. 2de comp. wielr. Ook uit dit bericht blijkt, dat het, het 4 R. I. niet voor den wind gaat, thans wat zijn linkervleugel betreft. Het staat dus wel vast dat dit regiment instede van zich meester te kunnen maken van de opgegeven lijn, moeite heeft om zich te handhaven. De divisiecommandant denkt er over zich eens persoonlijk op de hoogte te gaan stellen ofschoon hij liever den commandant van 4 R. I. geheel zijn gang zou laten gaan. Maar hij begrijpt niet waarom deze hem geen bericht zendt. Ook telefonisch is geen verbinding met hem te krijgen. Gelukkig komt er nu echter een bericht in en wel van den vol genden inhoud: 4 R. I. Soember 1 (D2), 5-9-'26, 9.30 v. m. Bericht No Herhaalde pogingen om de bevolen lijn te vermeesteren zijn mislukt. Heb zware verliezen geleden en wordt thans door sterke overmacht terug gedrongen naar Sokaredja 1 - Soemberredja (D2), 99

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 29