2de Divisie. Sectie I. No li. Divisiebevel. 1. Het 4 R. I., versterkt met een bataljon en de mitr. comp. van 6 R. I., handhaaft zich in de strook Wates 1 Djlegong 256 tegen overmachtige vijandelijke strijd krachten. 2. De cavalerie staat in de lijn Ngambat 2 Gondangrawé (E3) in contact met vijandelijke cavalerie en wielrijders. 3. Vijandelijke infanterie bevindt zich in Soka 1 Sang- gandoe (D2). 4. De Ie afd. B. A. en de afd. M. A. bij Pasar Klega steu nen 4 R. 1. 5. De luchtdoelmitrailleurs beveiligen 4 R. I. 6. Het 5 R. I. moet zich achtereenvolgens meester maken van de complexen Soka 1Sanggandoe en Sanggeh Tjepaka (D2). 7. Twee batterijen van II B. A. bij Sambiredja (C3) zullen 5 R. I. steunen. 8. Twee bataljons van 6 R. I. een compagnie) met '/2 comp. genietr. als algemeene reserve bij Blimbing 1. 9. Een compagnie van 6 R. I. naar Batangan 2 (DE4) als steun voor de cavalerie. 10. Een batterij van II B. A. in bewakingsstelling bij Gelodok tot beveiliging van 6 R. 1. 11. Hoofdverbandplaats wordt opgericht te X. 12. Elk der drie infanterie-regimenten heeft de beschikking over 1/3 transportafd. van.de hoofdvbplafd. 13. De treinen blijven tot nader order gereed voor den afmarsch. 14. Berichten naar Gelodok. Schr. aan de reg. cdn. Div. cdt. cdt genietr. cdn treinen. chefarts div. Aangezien dit divisiebevel meerendeels maatregelen bevat, welke reeds genomen waren of besproken zijn, behoeft er hier niet verder op te worden ingegaan. Toelichting behoeven naar het voorkomt alleen de punten 4 en 9. Aangenomen is dat de D. A. C. reeds had beslist, in verband met den toestand bij 4 R. I. en het feit dat men geen vijandelijke batterijen kon waarnemen, dat ook de tweede batterij van M. A., 4 R. I. zou steunen. De compagnie infanterie als steun voor de cavalerie wordt noodig geacht om haar vrijer te maken, zoodat zij beter in staat 104

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 34