Om elk misverstand te voorkomen zij medegedeeld, dat natuur lijk niet bedoeld wordt, dat het esk. in zijn geheel optreedt als patr. maar als orgaan, dat door het uitzenden van verk. patrs. met scherp omlijnde opdrachten en op korte afstanden als verkenningscentrum dient. Zooals we meermalen reeds hebben betoogd, moeten onze eskadrons dan ook veelvuldig in het terrein worden geoefend. Niet alleen elke man, maar ook elk paard behoort vertrouwd te zijn in onze terreinen, want van daar uit zullen wij onze gegevens moeten verkrijgen en dóór het terrein zullen wij onze patrs. en ordonnansen moeten uitsturen. Aan de individueele opleiding in het terrein van man en paard behoort dan ook een voortdurende zorg te worden besteed. Wij hebben hierboven gezien hoe uit gebrek aan behoorlijke mobiele af deelingen, onze flanken open staan voor het vij. verk. det. en hoe een tegenstander daardoor ons een slag vóór kan komen. Daar moét dan ook in voorzien worden. Een divisie in marsch- colonne behoort op een open flank 1 eskadron te hebben voor de rechtstreeksche beveiliging, waaronder tevens te verstaan het bemoeilijken, c. q. beletten van de verkenning aan vij. verk. detn. Voor een divisie zal alzoo noodig zijn één regiment cavalerie van 4 eskadrons, waarvan één eskadron als verkenningsorgaan vooruit is, 2 eskadrons voor de directe beveiliging dienen in front en 1 eskadron voor de beveiliging van de tactisch meest kwetsbare flank. De eskadrons bestaande uit drie pelotons, elk van 32 sabels, Hoe komen we aan 2 eskadrons voor de directe beveiliging? Voor de verkenning van den marschweg, het terrein onmiddellijk aan den maschweg en de doorzoekings-patrs. is een volledig peloton noodig. Voor aflossing van dit peloton, het uitzenden van extra verk. patrs. op korten afstand en voor den wachtdienst in het bivak 's nachts is de rest noodig van 1 eskadron. Een zeer belangrijk onderdeel van de beveiligende taak is het beletten van de verk. aan kleine vij. verk. af dn. Zou dus voor de directe bev. slechts 1 eskadron zijn uitgetrokken, waarvan dan 2/3 op den marschweg aanwezig zal zijn, dan beteekent dit, dat voor alle vij. afdn. ter sterkte van 2 pelotons of meer steun gezocht moet worden bij de Inf., uit vrees anders veronzijdigd te worden. Eén vij. esk. zou dan in staat zijn recht langs dan weg door te stooten tot op de voorhoede der Div. Dat kan niet goed zijn. Dergelijke kleine afdn. moet de direct bev. Cav. in staat zijn terug te werpen, zonder steun van de Inf., anders schiet ze niet op en haalt de beveiliging al heel weinig uit. We komen dus van zelf tot een sterkte van twee eskadrons. Hoe staan wij nu tegenover de combinatie Cav.-Wielrijders? 76

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 6