op het gevechtsveld zonder steun van mitrailleurs en artillerie is ondenkbaar. Het houden van een oefening voor zoodanige afdeeling zonder mitrailleurs en artillerie moet on voorwaardelijk worden afgekeurd. Bij de zich daartoe eigenende oefeningen van de compagnieën en onderdeden van hoogere orde zal V. 0.1. V. 2 als regel bij dergelijke oefeningen van de sectie nu en dan geoefend worden met mitrailleurs. In de 1ste periode worden de sectie en de com pagnie infanterie ook in samenwerking met mi- V. 2 b. tralleurs geoefend, terwij in de 2e periode de V. 3/3/ oefeningen van de compagnie, het bataljon en het regiment in beginsel in samenwerking met de mitrailleurs zullen plaats hebben. Tijdig dienen de compagnies, en korpscomman danten de beschikking daarover te vragen. Bij de gevechtsoefeningen moet steeds worden samenge werkt met mitrailleurs en met artillerie en waar of wanneer daarover niet kan worden beschikt, moeten de mitrailleurs en de artillerie worden verondersteld. Oefeningen van de mitrailleurs welke niet in een zeer bepaald infanteristisch kader worden gehouden zijn waardeloos. Nimmer mag worden vergeten rekening te houden met vliegtuigen. Steeds moet men het terrein zoodanig kiezen dat men het gewilde doel goed kan demonstreeren en wel in verschillend terrein (open, bedekt, vlak, heuvelig, moeilijk begaanbaar, bergachtig). Als doel van de oefening van het bataljon, de de compagnie, de sectie kan worden genoemd 1. Met indeeling van mitrailleurs de aanval in eerste linie aan beide zijden aange leund of op een vleugel in afwisselend terrein. a. De nadering (ontwikkeld) tot de plaats dat het bevel voor het gevecht moet worden uitgegeven. b. Het voorwaarts gaan tot de plaats dat het eigen artillerievuur zulks belet. c. Het voorwaarts gaan van het oogenblik dat het eigen artillerievuur wordt verlegd tot en met den inzet van de vervolging. I!. Rekening houdende met de aanwezigheid van mitrailleurs de verdediging in eerste linie aan beide zijden aangeleund of op een vleugel. 149

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 11