Rechts is de sectie, links decompagnie. Volgt het sectiebevel aan de brigadecommandanten. 2. Dan wel De vijand is in stelling bij Decompagnie moet zich meester maken van: Rechts valt de compagnie aan, links hetbataljon. Volgt het compagniesbevel aan de sectiecomman danten. 3. Of: Vijand marcheert uitop ons aan. Vijand valt ons aan uit Het bataljon moet het vakverdedigen. Rechts staat hetbataljon, links hetregiment. Volgt het bataljonsbevel aan de compagniescom mandanten. Troepen en treinen, welke ondersteld worden aan- A.V.O. 14/2/ wezig te zijn, worden met een aangeduid. Verder worden voor zooveel noodig vermeld de 14/3/ bepalingen in verband met den vredestoestand, o.m. ten aanzien van den datum en uur waarop de oor logstoestand wordt verondersteld in te treden, van de lijn die vóór dat tijdstip niet mag worden over schreden, van de hoeveelheid munitie die bij de oefeningen mag worden verbruikt, van de terreinen welke niet zullen mogen worden betreden en van de wijze, waarop troepen en treinen zullen worden gemarkeerd. De onderstellingen behooren zóó 15 t ij dig te zijn bekend gemaakt dat op het uur, waarop de oefening aanvangt, alle deelnemers v. z. n. op de hoogte kunnen zijn gesteld van den stand van zaken. Evenmin als A. V. O. oefeningen mogen worden voorafgegaan of voorbereid door eene ter plaatse gehouden kaderoefening zal o. m. nimmer worden toegelaten, dat de op een gevecht of op den overgang tot rust betrekking hebbende beve len te voren thuis worden gemaakt aangezien bij 13 A. V. O. oefeningen de omstandigheden, waaronder aanvoerders en troepen optreden, zooveel mogelijk moeten overeenkomen met de werkelijkheid en deze zooals de ervaring uitwees, soms geheel anders kun nen zijn, dan thuis wel werd gedacht b.v. mist, ne vel, regen. Evenwel moet worden geëischt dat de op het onderwerp der oefening betrekking hebbende punten der voorschriften c.q. tactiekboeken te voren thuis worden bestudeerd. wordt vervolgd). 153

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 15