Uitrusting Officieren. Vooral niet vergeten voldoende lectuur mede te nemen. ad Hoofdstuk II. Vivres. De mede te nemen rijst, gedroogde visch, zout, enz. moeten in petroleum-blikken verpakt zijn. Slechts bij hooge uitzondering mag er gejaagd worden. Zijn er veel kwaadwilligen, of is de bevolking niet erg betrouwbaar, dan moet dit zelfs verboden worden. Is de patrouille uit met op dracht „opsporen van kwaadwilligen" dan moet het jagen worden nagelaten. ad Hoofdstuk IV. Marschbeveiliging. (2) Spits en zij-patrouilles. Bij patrouilles tot 3 brigades wordt nimmer een spits vooruit gezonden. De laatste alinea van dit onderdeel had beter achterwege kunnen blijven. Zoo iets kan slechts aanbevolen zijn door zenuwachtige of angstige commandanten. (3) Marcheeren in breed front. laatste alinea: bij het beklimmen van een begroeiden heuvel en bij het doortrekken van terreinen bedekt met alang-alang, glagah dan wel kreupelhout is het marcheeren in breed front alleen geboden, als men op bericht uit is, dan wel als men ge gronde vermoedens heeft, dat men opgewacht wordt. Is er niets bijzonders en heeft men bij den afmarsch alle voorzorgen genomen, zoodat de bevolking niet kan weten welke richting de patrouille is uitgegaan, dan worden dergelijke terreinen in den marschvorm met tweeën, doch goed opgesloten doorge trokken, iedereen gereed om te vuren. Nachtmarschen. Laatste alinea op blz. 13: 's Nachts wordt nimmer een spits vooruitgezonden. 4e alinea op blz. 14: Het marcheeren bij hacht met ongeladen karabijn is reeds in het vorige nummer van dit tijdschrift besproken. ad Hoofdstuk V. Eenige gedurende den marsch veelvuldig voorkomende hande lingen. (1) Naderen van een kampongrand of van een bedekt terreinge deelte 2e alinea op blz. 15: Ik voel niet veel voor salvovuur. Het eenigste geval, waarin ik dat vuur zou toepassen is, wanneer mijn patrouille door een overmachtige gesloten bende van een behoorlijken afstand wordt aangevallen. 155

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 17