brigade, de sectie, de compagnie, het bataljon en het regiment, om deze eenheden geheel voor te bereiden, gereed temaken, voor de troe penoefeningen volgens het A. V. O. Het doel van de onderwijsoefenin- gen, volgens het R. I. hoofdstuk IV, is R. I. 232 uitsluitend het kader (w. o. de officieren) en de manschappen eene groote technische vaardigheid bij te brengen in het innemen van de verschillende opstellingen, in het overgaan van de eene opstelling tot de andere en in het gebruik maken van het terrein en om den troep een aantal opstellingen en bewegingen te leeren, welke 228/1/ door hare geringe kwetsbaarheid en soepelheid toepassing kunnen vinden en waarin zich de troep door verschillende terreinen moet leeren verplaat sen, zonder dat het onderlinge verband verloren gaat. 234/1/ Zoo is het doel van de opleiding van de brigade voor het gevecht om deze te vormen tot een eenheid, welker verschillend bewapende man schappen onder alle omstandigheden weten samen te werken en elkander in hunne onderscheidene functiën zoo noodig kunnen vervangen en helpen. Wat dit laatste betreft wordt eraan herinnerd, dat 20/1/ alle manschappen ongeacht hunne bewape ning moeten worden geoefend zoowel in de exer citiën met het geweer als in die met den geweermi- 127/1/ trailleur en dat a 11 e manschappen van den V. H, 1. 2/1/ aanvang af moeten worden geoefend in het werpen met handgranaten, Het doel van de opleiding van de sectie moet zijn de 3 brigades, waaruit zij bestaat, te maken R. I. 285 tot een manoeuvreervaardig geheel in de handen van den sectiecommandant en den brigadecomman danten te leeren met hunne nevenbrigades samen te werken. Enz. De voor R. I. IV. vermelde beginselen gelden ook voor de onderwijsoefeningen betrekking heb bende op A. T. V., Q. V. I. en V. P. T. L. en dienen dus b.v. om het kader en de manschappen eene groote technische vaardigheid bij te brengen in het bezetten van een terreinvoorwerp, het in staat van verdediging brengen daarvan, in den rust- beveiligingsdienst, in den marschveiligheidsdienst, in den patrouilledienst, in den luchtwaarnemings- dienst, in het omsingelen van huizen en kampongs, in het opsporen van eene bende, in het oplichten 140

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 2