De geoefend wordende aanvoerder moet zich ge heel overeenkomstig de oorlogswerkelijkheid ge dragen. Verder zullen de onderwijsoefeningen van de briga de, sectie, compagnie, enz., d. i. dus onder den eigen commandant door den sectie (compagnies-, bataljons-) commandant tevens worden benut voor de verdere vorming alsonderwijzer van den brigade (sec tie, compagnies-) commandant, terwijl de A. V. O. V.O.I. V 1121 oefeningen van de brigade (sectie, compagnie) d.i. dus onder den naasthoogeren commandant door den com pagnies (bataljons-, regiments) commandant tevens zullen worden benut om de geschiktheid van den sectie (compagnies, bataljons) commandant voor zijn 1/3/ taak als leider te verhoogen. De verdere vorming als onderwijzer en het ver hoogen van de geschiktheid voor de taak als leider kunnen nimmer als geëindigd worden beschouwd. A. Bij de onderwijsoefeningen treedt de tactische grondslag voor de oefening geheel op den achtergrond. Deze kan zelfs geheel achterwege R. I. 232 blijven dan wel volstaan kan worden met het aangeven van de plaats waar de vijand veron dersteld wordt zich te bevinden, desgewenscht door opstelling van enkele manschappen. a. Men kan dus b. v. achtereenvolgens onderwij zen het overtrekken van een terrein,"waarbij van te voren gezegd is of het onder artillerie mitrailleur- of geweervuur geschiedt,1 van N. naar Z., van O. naar W., van Z. O. naar N. W., enz. en omgekeerd. b. Van een zelfstandig oordeel van de aanvoerders is dan geen sprake. c. De handelingen aan 's vijands zijde zijn van geen invloed. Gaat de uitvoering niet goed dan grijpt de onderwijzer verbeterend in; men heeft het te doen zooals hij het wil en het nu eenmaal volgens de beginselen van de reglementen en tactiekboeken moet. d. De opzet wordt dus zeer eenvoudig. B. Aan de A. V. O. oefeningen daarentegen moet een tactische onderstelling ten grondslag liggen. A. V. O. 5 Hierbij stelt de leider zich een bepaald doel, in overeenstemming waarmede hij de tactische 142

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 4