siens zullen hiervan wel op de hoogte zijn, maar het is zeer wen- schelijk, dat ook de Europeesche bestuurder een juisten kijk hierop heeft, teneinde een en ander goed te kunnen controleeren. De aanslag behoort voor 1 Mei te zijn afgeloopen. De inning der belasting heeft plaats door de kampoenghoofden, die voor dit werk een collecteloon van 8 °/0 krijgen. De belasting is vorderbaar in twee gelijke termijnen, welke verstrijken op uit. Juni en uit. December van het belastingsjaar. Bij niet voldoening van het verschuldigde binnen deze termijnen wordt een boete beloopen van 10 °/0 van het niet tijdig betaalde. De personeele belastingen zijn in primitieve landstreken van weinig belang, zoodat zij hier buiten beschouwing kunnen blijven. Ook de zakelijke belastingen, als verponding, in- en uitvoer rechten, accijnzen, enz. liggen buiten het bestek van deze artikel- lenreeks, daar zij slechts bij hooge uitzondering tot de bemoei- nissen van een civiel en militair bestuurder zullen behooren, of schoon er nog verschillende zakelijke belastingen zijn, die bij wijze van gunst londer bijzondere omstandigheden aan zelfbesturende landschappen zijn gelaten. Tot de inkomsten van een zelfbestuur-landschapshuishouding behooren nog de slachtbelastingen, de pantjang alas, afkoop heerendiensten, pasar bedrijven en andere middelen, als gerech telijke boeten, afstanden van grond, concessies enz. Al deze inkomsten worden vereenigd in een landschapskas,. waaruit de landschapsuitgaven worden gedaan. (Wordt Vervolgd.) 190

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 52