bevelvoerende hetzelf oplossen op het oogenblik dat hij er wordt voor gezet. Voorbeeld Het optreden tegen een vooruitgeschoven vijan delijk mitrailleurnest. Onderwijs: De sectiecommandant (onderwijzer) doet mededeeling van de plaats daarvan, zet het op treden daartegen uiteen, waarna hij dit, al onderwij zende, doet uitvoeren. Hij leert de sectie een en anderdoet men iets niet goed, dan wordt het verbeterd, overgedaan. A. V. O. oefening: De compagniescommandant, (leider) doet terwijl de sectie zich door het terrein voorwaarts begeeft, vuur afgeven door een mitrail leur. De sectie moet nu daartegen onmiddellijk uit eigen overweging handelen, de sectiecommandant, moet zelfstandig overwegen wat hem verder te doen staat (o. a. voor zich zelf uitmaken of hij hier heeft G. V. I. 121. te doen met een alleen staande mitrailleur, dan wel met een vijandelijke linie) zijn bevelen geven en be richt zenden, elke brigade moet verder d.o. v. han delen, elke brigade commandant zelfstandig het ter rein gebruiken, enz. De leider onthoudt zich van ingrijpen, behalve wanneer zoo wordt gehandeld dat het doel der oefe ning ten eenenmale zou worden geschaad. Het juiste, minder juiste en foutieve wordt na afloop besproken. Een duidelijk verschil blijkt b. v. ook bij het be oefenen van den naderingsmarsch van de compagnie op grooten afstand volgens het R. I. waarbij volstaan kan worden met het aangeven zelfstandig door den compagniescommandant van a. de in te nemen opstelling R. I. 302 b. de te volgen marschrichting door middel van terreinvoorwerpen en op het kompas c. de richtingssectie, terwijl bij de uitvoering van den naderingmarsch volgens het A. V. O. een compagniesbevel door den compagniescommandant af te leiden uit het bataljonsbevel moet worden gegeven omtrent: 1. Vijand, eigen troepen. 2. Taak compagnie, opstelling ten opzichte van andere troepen. A.T. V. 14/2/ 3 Taak en opstelling onderdeelen. 4. Beveiliging, verkenning, verband. G. V. 1. 97. 5. Geweermitrailleurkarren. 144

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 6