217 Deze belangstelling, die wij te danken hebben aan de recente commu nistische onlusten, is wel verheugend en betrekt ons tevens in de periodieke beschouwingen die in dit tijdschrift geregeld aan de politieke gebeurtenissen in Azië 'gewijd werden. Wij vormen een deel van een geheel dat zich in de bijzondere belangstelling van Engeland verheugt. Het eerste artikel is van de hand van den Heer Gonggrijp. Infantery Journal. December 1926. In dit nummer troffen wij de ver schillende jaarlijksche rapporten (althans resumé's daarvan) aan van de „Secretary of War", van den „Chief of Staff", van den Chief of Infantry", enz. De Chef van den Staf wijst op het toenemen van de eischen welke de moderne oorlog aan de Infanterie stelt. Over de luchtvaart heet het: „further preferential treatment in budgetary „allotments or in personnel can not be given the Air Corps without the „automatic creation of vital basie deficiencies in other elements of the military „establishment". Over de materieele behoeften zegt generaal Hines„Due to exhanstion of „war stocks, the suppport of even the present military establishment will „pecessitate increased appropriation for fiture years". „Our plans may provide „for forces of over a million men, but if only 100.000 of them can be equipped „for field service within a period of one month, the defensive ability of that „100.000 becomes of critical importance. De Chef van de Infanterie geeft vele lezenswaardige bijzonderheden. Het schijnt in Amerika ook niet al te rooskleurig met de financiën te staan, althans trof ons de mededeeling, dat tengevolge van onbruikbaarheid van ge bouwen 12.000 man of l/3 van de Inf. sterkte in tenten of barakken was ondergebracht. The Journal of the Royal artillery. January 1927. In deze aflevering troffen wij in de eerste plaats aan een belangrijk artikel van de hand van Kolonel Logan getiteld„Administration in the Field as effecting a division" waarin op zeer overzichtelijke wijze en verlucht door grafieken de aan en afvoer van een divisie wordt behandeld. Verder vestigen wij de aandacht op een opstel: „War Exhaustion. De ver schillende factoren welke tot deze uitputting kunnen leiden worden achtereen volgens besproken. Interessant is het te lezen wat in het „Report of the war Office Committee on Shell Shock" vermeld wordt over dezen vorm van psycho-neurosis. Wij citeeren hieruit: „Though a good regimental medical officer is of the „highest possible value in this connection, it is the unit regimental officer who „really tells and who can do most to prevent war exhaustion from this cause. Verder wordt goede verzorging van den man en het opvoeren van de korpsgeest als remedie tegen deze ziekte, die zoo veel slachtoffers eischt, aanbevolen. Het artikel: „The evolution of artillery in the great war" wordt vervolgd. In de eerste plaats wordt de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid tot uitbreiding van de artillerie. Als richtsnoer diene de volgende cijfers aangevende het aantal vuurmonden per 1000 geweren. 1914 1918 Britisch6.3 13 French4 13 German6 11,5 De lessen uit den grooten oorlog op het gebied van uitrusting, munitie, organisatie, taktiek, enz. worden kort besproken. In de conclusie spreekt schrijver de vrees uit, dat in de komende vrede- periode de lessen uit den oorlog weer vergeten zullen worden. Zijn overtuiging is, dat vuurkracht boven bewegelijkheid moet gaan, iets wat in vredestijd veelal wordt vergeten. Wireless Communication is de titel van een opstel waarin de schrijver tot de conclusie komt, dat de artillerie met draadlooze toestellen wordt uit gerust.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 79