6. Mitrailleurs. 7. Plaats compagniescommandant, commandogroep, 8. Verbinding. 9. Munitie. 10. Geneeskundige dienst. 11. Verpleging. Bij de onderwijsoefeningen zullen alle bevelvoe- R. I. 233 renden, behalve de onderwijzer, bij de A. V. O. oefeningen alle bevelvoerenden, behalve de leider, de houding aannemen, waarin zij zich ook in werke lijkheid zouden bevinden. De onderwijzer en leider bewegen zich dus vrij en houden zich daar op waar zulks het beste is. De plaats van den onderwijzer wordt ook niet bezet of gemarkeerd, behoudens eene uitzondering nml. dat bij de opleiding van de brigade de plaats R. I. 247/3/ van den brigadecommandant wordt ingenomen door den reservebrigadecommandant en deze weder door een der manschappen wordt vervangen. De plaats van den leider dient wel te worden bezet met het oog op het onderhouden van de verbinding (berichtendienst) en het verband. G- V. I. Den geoefend wordenden bevelvoerende moet 85,103,46. nml. ook geleerd worden er steeds aan te denken 34. om berichten te zenden aan zijn hierarchieken chef, A. T. V. 160. alsmede om het verband met dezen te onderhouden. Na deze uiteenzetting van het groote verschil tusschen de twee soorten van oefening is het duidelijk dat in de dienstopgaven steeds uitdrukkelijk dient te worden vermeld of de oefening eene onderwijs- dan wel eene A. V. O. oefening is, en voor welke onderdeden de oefening geldt; dan is het meteen duidelijk wie hetzij als onderwijzer, hetzij als leider, optreedt. Nu kan het voorkomen dat b v. bij het onderwijs aan een brigade, de sectiecommandant optreedt als onderwijzer met het oog op de oner varenheid van den brigadecommandant dan wel dat de sectiecommandant de onderwijsoefening benut voor de verdere vorming als onderwijzer van den brigadecommandant en dat om dezelfde redenen de compagniescommandant optreedt als onderwijzer bij een sectie, c. q. de onderwijsoefening der sectie benut voor de verdere vorming als onderwijzer van den sectiecommandant, doch dan dient zulks eveneens te worden vermeld. 145

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 7