brengen, c. q. daarvoor zijne hulpleiders en bericht- officieren bezigen. Waarop, wat betreft de wijze van uitvoering door den troep moet worden gelet is afhankelijk van de oefening, zoo wordt b. v. bij den aanval op het volgende gewezen: G. V. I. 14/3/ Krachtig, doelbewust en verrassend optreden. 23/1/ Kleine smalle colonnes met groote tusschenruimten en afstanden in schaakbordformatie c q in harmo- nicavorm. 24/2Geen starheid bij het voorwaartsgaan. Onder in achtneming van de algemeene richting en onder voorwaarde elkander niet te hinderen en niet met andere onderdeden te worden vermengd, zoekt elke afdeeling de meest gedekte terreinstrook om voor waarts te gaan. R. I. 262/2/ Het gebruik van het pioniergereedschap. G. V. I. 46/1/ De voorwaartsche beweging mag niet ontijdig tot 47/1/ staan komen. Voortdurend moet de drang naar voren levendig worden gehouden, waarbij onder drang naar voren te verstaan: het brengen tot den vijand van de stootkracht en in samenwerking daarmede ook van de vuurkracht. Men moet er vooral tegen waken dat vuur- schuwheid wordt verwekt. G. V. 1.43, 24/ Het vuurontzag dat wel moet bestaan, vindt 2/, 19,21,172, reeds uiting in de tactiek: in de vormen, beweging 174,179/1/. en gevechtswijzehet mag den drang naar voren R. 1. 265/2/ niet temperen. Tot bereiking van het gevechtsdoel 131 zijn nu eenmaal offers noodig, er mag geen schroom G.V.I. 17/3/. ontstaan om deze te brengen Bij de verdediging moet b. v. worden gelet op G.V.I 194/3/, het doelmatig vlug pionieren, de maskeering en 174/1//2/, 19, camouflage, de schaakbordopstelling, het onregel- 172/1//2/. matig beloop van de voorste verdedigingslijn, a. a. Enz. De bespreking. Elke oefening moet worden besproken, daarbij A.V.O. 18/1/ moeten bij oefeningen van de brigade, sectie en compagnie zooveel mogelijk alle aanvoerders aan- 18/21 wezig zijn. Kort en duidelijk zal de leider de aan dacht vestigen op die zaken, welke kunnen strekken om uit de oefening leering te trekken. Hij moet daarbij uitgaan van de volgende beginselen: 236

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 18