272 9. DE ARBEIDSBEURS VOOR DEN OUD-INDISCH MILITAIR TE NIJMEGEN. Aan het verslag over het jaar 1926 van de Arbeidsbeurs voor den Oud- Indisch Militair te Nijmegen ontkenen wij het volgende Het doel van de instelling, die gesubsidieerd wordt en onder controle staat van het ministerie van Koloniën, is den oud-Indisch militair in geheel Neder land met raad en daad bij te staan en aan arbeid te helpen. Gedurende het jaar 1926 werden ingeschreven 289 oud-onderofficieren en 389 oud-minderen, totaal 678 O.-I. militairen. Daarvan werden geplaatst 125 oud onderofficieren en 153 oud-minderen, totaal 278 O.-I. militairen. Bovendien werden tal van waardevolle adviezen gegeven in zake arbeid, huisvesting, kosthuizen, voorschotten, woekerbestrijding, ouderdoms- en inva- liditeitsrente, beroepskeuze voor kinderen, enz. Gedurende het verslagjaar werd het kantoor bezocht door 3060 personen, die inlichtingen kwamen vragen omtrent bovenaangehaalde zaken. De directeur der Arbeidsbeurs, de heer A. van Boxtel, kan dankbaar op het afgeloopen jaar terugzien, dankbaar vooral ook ten opzichte van allen, in het bijzonder de heeren werkgevers en zijn correspondenten, gevestigd in 31 plaatsen van ons vaderland, die hem in zijn moeilijken, maar mooien arbeid voor den oud-Indisch militair steunden. Moge het jaar 1927 geven, dat handel en industrie in nog meerdere mate hunne arbeidskrachten zullen putten uit de oud-handhavers van Neerland's gezag en de hulpverleeners der diverse natuurrampen in de overzeesche ge westen, die bij de Arbeidsbeurs O. I. M. staan ingeschreven. Ze zijn dubbel waard gesteund te worden en zullen toonen, na aanneming, de rechte man op de rechte plaats te zijn. 10. BOEKBESPREKING. In dank ontvingen we een exemplaar van het Technisch Zakboek voor Ned.- Indië", samengesteld door de heeren Ir. A. J. van Staalen en R. Montigel en uitgegeven door den Boekhandel en Drukkerij Visser Co. Het werkje is geschreven door en voor Indische technici en houdt rekening met de hier te lande voorkomende omstandigheden en voorschriften. In het bijzonder wordt daarbij de aandacht geschonken aan de onderwer pen Landmeten, Gewapend beton en Electrotechniek, terwijl het zakboek voorts in beknopten vorm uitvoerige gegevens bevat omtrent Wiskunde (formules en tabellen), Wegen, Hydraulica en Hydrometrie alsmede omtrent Springmid delen en hun gebruik. De schrijvers hopen er in geslaagd te zijn in een kort en handig bestek iets te hebben gegeven, waarvan de bruikbaarheid door de practijk moge worden bevestigd. Het komt ons voor dat er alleszins aanleiding toe bestaat om te verwachten dat deze hoop inderdaad verwezenlijkt zal worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 54