273 11. VRAGEN GESTELD BIJ HET TOELATINGSEXAMEN HOOGERE KRIJGSSCHOOL 1927 (KRIJGSKUNDIGE STUDIËN). TACTIEK le Vraag (3/4 uur). Welke bevelen geeft en welke maatregelen neemt volgens het G. V. I. de b. ct. bij het verdedigend gevecht? 2e Vraag (3/4 uur). Wat vermeldt het G. V. C. bij het gebruik der cavalerie omtrent „het optre den te paard"? 3e Vraag (3/4 uur). Geef beschouwingen over de waarde van den granaat en de granaatkartets als projectiel voor de bij de divisiën ingedeelde artillerie in den bewegings oorlog 4e Vraag (1 uur). a. Welke maatregelen neemt volgens het A. T. V. de Voorh. Ct. bij een frontmarsch na ontvangst van het bericht, 1dat vijandelijke ruiterij is waargenomen 2. dat vijandelijke infanterie is gemeld b. Neemt de bevelhebber der troepenmacht in beide gevallen maatregelen en zoo ja, welke? Voor a en b: Waarom geschiedt een en ander? 5de vraag (l3/4 uur). KaartRes. Bat. 1 50.000 Bladen 1 en II. Algemeen denkbeeld. Een roode troepenmacht is langs den rijweg Balaradja—Tangerang in op- marsch naar Batavia. In den laten middag van 28 Februari drong overmachtige roode cavalerie blauwe cavalerie Zuid van Paroengkoeda (C 8) over de Tji Sadane terug; zelf had hij die rivier in den vroegen morgen van den lsten Maart nog niet overschreden. De roode en blauwe luchtstrijdkrachten houden elkaar in evenwicht. Byzondere oorlogstoestand blauw. Blauwe troepen staan in den vroegen morgen van den lsten Maart opge steld O. en Z. O. van Tangerang teneinde een roode troepenmacht tijdens het overschrijden van de Tji Sadane aan te grijpen. Een compagnie infanterie staat als beveiliging van den N. vleugel der op stelling te Pisang 1 (C. D. 8). Een eskadron blauwe cavalerie heeft den nacht van 28 Februari op 1 Maart in de omgeving van Rawa gempol 1 (B. 6) doorgebracht en staat in telefonische verbinding met den A. B. Den lsten Maart te 6 u.v. m. bereikt den Ct. van Blauw telef. bericht van de kustwacht nabij T. Kait, dat in den vroegen morgen van dien dag twee transportschepen voor het kustgedeelte Katapang-T. Kait ankerden en te 7 uur v. m., dat infanterie ter sterkte van ongeveer een bataljon voet aan wal zette en een tweede echelon de schepen verliet. Kort daarna wordt de telefonische verbinding met T. Kait verbroken. Van de algemeene reserve te Pinang (F. 11) worden ten 6.30 v. m. 2 bataljons Infanterie (waarbij een mitrailleur-compagnie) aangewezen om met het eskadron cavalerie van Rawa gempol 1 en een batterij bergartillerie, welke batterij te 7.30 v. m. bij Lh. W. van pl. 14 op den rijweg N. van de Mookervaart ter beschikking van den det. Ct. zal staan, den vij. het over schrijden van de Tji Sadane in het vak vanaf de bocht van de Tji Sadane

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 55