274 1500 M. ten Z. van het pontveer bij Kedawoeng Wetan (B. 7) tot M. Tan- djoeng Boeroeng (C. 2) te beletten. Gevraagd. a) De bevelen welke de det. Ct. te Pinang uitgeeft. b) De opstelling van het Blauwe detachement op den 1 sten Maart ten 12 uur midd. (aan te geven op een calque op de kaart van 150.000). N. B. Alle sawah's zijn droog, de padi gesneden. Alle wegen en paden begaanbaar voor voetgangers en paarden. De Tji Sadane is tusschen de zee en Tangerang ondoorwaadbaar. De oevers zijn in dit jaargetijde flauw glooiend en niet modderig. De wa terspiegel bevindt zich 2 a 3 M. beneden het omliggend terrein. Alle overige riviertjes en waterloopen vormen geen hindernis van beteeke- nis, met uitzondering van de Mookervaart waarin echter voor treinvoertuigen 500 M. O. van pl. 13 een overgang gemaakt is. VERSTERKINGSKUNST. Ie Vraag (2 uur). Langs den op bijgaande schetskaart aangeduiden verharden weg wordt uit Oostelijke richting de nadering verwacht van een vijandelijke colonne, in hoofdzaak bestaande uit infanterie, bergartillerie en lichte vechtwagens. Twee compagnieën infanterie, elk bestaande uit 3 secties a 3 brigades, waarbij ingedeeld drie secties mitrailleurs en een sectie genietroepen krijgen de opdracht, den vijand te beletten de Tji Peles bij Kebon manggoe te over schrijden en daartoe het terrein ter krachtige verdediging in te richten. De brug wordt niet vernield. De sawah's staan onder water. Beschikbare tijd drie dagen. De benoodigde gereedschappen en materialen voor de terreinversterking zijn ter plaatse aangevoerd. Geef lineair op de schetskaart aan de ligging van de dekkingen der diverse mitrailleur- en geweergroepen en der drie secties mitrailleurs. Duid met pijltjes de hoofdvuurrichtingen der automatische wapenen aan. Motiveer Uwe keuze van den voorrand der stelling. Welke opruimingen moeten worden verricht en welke maatregelen genomen tegen de vechtwagens Schets een globale lineaire plattegrond (schaal 1 1000) van het terrein, dat ter verdediging is ingericht door één der voorste brigades (naar keuze), waarop alle aangelegde gevechts- en afwachtingsdekkingen en hindernissen zijn aangegeven. Welke is de taak der genietroepen Schets een plattegrond en een doorsnede van een mitrailleurdekking. 2e Vraag (1 uur) Geef een beschouwing met schetsen over de middelen ter verzekering van de stormvrijheid van een fort in terrein met lagen grondwaterstand. Welke ervaringen werden in den Europeeschen oorlog opgedaan ten aanzien van het gebruik van droge fortgrachten en hoe zouden in verband hiermede naar Uwe meening zulke grachten in de toekomst moeten worden ingericht? NEDERLANDSCH. Maak een opstel over een der ondervolgende onderwerpen (174 uur). 1. Militaire tehuizen. (De soldaat buiten de diensturen. Zorg voor ontspanning Taak van de tehuizen. Sektarische en algemeene tehuizen Gebruik van alcohol in de tehuizen. Steun van particulieren en regeering). '1 Het ligt in de bedoeling in een der volgende nummers van het I. M. T. eene proeve van bewerking van deze examenvraag op te nemen. In verband hiermede zal de schetskaart later worden bijgevoegd. Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 56