of wel 1 brigade in en 1 brigade onder het huis. De wacht blijft in elk geval beneden geplaatst. (3) Indirecte beveiliging. De hier bedoelde sluippatrouille zal bij aanraking met den vijand in de eerste plaats van haar vuurwapens gebruik moeten maken. (6) Overvalling. 2e alinea. Dit is reeds eerder door mij besproken. Bivaks betrokken voor langeren duur. blz. 54 ad (c). Het plaatsen van een wacht op de passer is niet aan te raden, ad (d) Het baden op daartoe bepaalde uren en onder beveiliging van eenige gewapenden zal in den regel wel niet noodig zijn. Hoofdstuk XII. Transporten. Te Land. (2) Beveiliging. Ie alinea. Beter is het 2/3 der brigade vóór en 1/3achter het transport te doen marcheeren. Het voorste gedeelte is bij het doortrekken van voor klewangaanvallen gunstige terreinen tevens belast met het doorzoeken van het terrein onmid dellijk ter weerszijden van den marschweg. De commandant bevindt zich hierbij. 2e alinea. Beter 1 brigade vóór en brigade achter of wel 1 1/2 brigade voor en 1/2 brigade achter; in elk geval geen „los gedeelte" dat is maar versnippering van troepen. Bij gebruik van de inheemsche bevolking als draagkracht moet men zorgen, dat tusschen het transport en de deelen der dekking steeds een behoorlijken afstand aanwezig is (jT 10 M.) om te voorkomen, dat de troep plotseling door kwaadgezinde elemen ten onder de dragers wordt besprongen. Hieraan moet streng de hand worden gehouden. Commandanten van transporten, die geregeld langs denzelfden weg eenige dagen moeten marcheeren om hun doel te bereiken en die onderweg dus een of meer malen moeten bivakkeeren in vaste bivaks, moeten bij aankomst in elk marschbivak onder zoeken of de pagger zich nog in goeden staat bevindt en tevens in de onmiddellijke nabijheid van het bivak nagaan of er geen valboomen gespannen zijn. Te Water. (1). Algemeene beschouwingen. Mij lijkt het veiliger het geleide in zijn geheel in één of meer 350

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 54