Zoover mogelijk haalt de evenwijdig vervolgende cavalerie uit over wegen, waar snelheid maar mogelijk is. Voor het gros een sterke spits met offensieve opdracht en eventueel toegevoegde wielrijders achter en zoo dicht mogelijk bij het gros; in den rug gedekt door een kleine cavalerie-spits. En wordt dan de komst daar en daar door de vijandelijke cavalerie gemeld, dan zal deze vijand tegelijk kunnen melden, dat de vervolgende cavalerie al is doorgerend. En mocht het gros van de cavalerie van den vervolgde zich nog voor haar weten te stellen, dan zal een doortocht moeten worden gebaand om zoodoende op het bepaalde punt te komen om versperringen aan te brengen, kunstwerken te vernielen of den vijand op andere wijzen afbreuk te doen. Waar de evenwijdig vervolgende cavalerie haar succes zal moeten zoeken in snelheid, zal het m.i. meestal wenschelijker zijn geen wielrijders toe te voegen. Gevechtskracht is hierbij zeker geboden, in de eerste plaats voor het krachtig kunnen doorzetten van het vastgestelde plan, maar ook vooral om straks, aangekomen zijnde op het tevoren bepaalde punt, werkdadig te kunnen ingrijpen en niet voor niets die groote manoeuvre te hebben uitgevoerd. Wat betreft de cavalerie, ingedeeld bij de troepenmacht, die belast is met de directe vervolging, ook voor deze zal de drang naar voren groot moeten zijn. Haar taak zal voornamelijk zijn het bewaren of herstellen van de voeling met de vijandelijke hoofdmacht, het vaststellen van den terugtochtsweg c, q. van de terugtochtswegen en het den vijand afbreuk doen vanuit flankstellingen. Zij moet in staat zijn om weerstand te breken, reden waarom toevoeging van wielrijders gewenscht is. Ontwikkelt zich een gevecht met de vijandelijke achterhoede, dan zal deze veiligheidscavalerie haar taak ook weer op de vleugels vinden Ook bij deze vervolgende opdrachten zal weer een sterkte van minstens vier eskadrons noodig zijn en wel 3 eskadrons voor de evenwijdige vervolging en 1 eskadron voor de rechtstreeksche. 414

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 42