459 moeten zijn van politieke overwegingen. Geen utopie van een gewonnen Schlieffenslag mag Deutschland blind doen zijn voor het groote gewicht van een samengaan van politiek en strategie. Na dit artikel rijst bij ons weer de vraag, zou er ooit sprake kunnen zijn van wereldvrede en ontwapening? Die vraag stellen is haar beantwoorden. Revue de Cavalerie. Maart, April. Het artikel La 5e Division de cavalerie. (Zie I. M. T. 1927 No. 5) wordt beëindigd. De volgende conclusies trekken de aandacht. De Duitsche aanvalsmethode, welke bestaat in een vermijden van steunpunten en weerstandskernen, door ze in front vast te houden en ze te doen vallen door een omtrekking, een voortgaan door insnijdingen en ravijnen en door bedekt terrein met vermijding van vlakten en open terreinen, is zeker niets nieuws, maar hebben de methodische aanvallen uit den loopgraafoorlog ons niet een weinig de oogen doen sluiten voor den bewegingsoorlog? De kleine „groupes de combat" gegroepeerd om een automatisch wapen moeten in den bewegingsoorlog wijken voor de onregelmatige aanvalsgolven. Wapening en uitrusting moeten zich aanpassen aan de rol, die de troepen hebben te vervullen, aan de opdracht die dient te worden uitgevoerd. De geweermitrailleurs, wier aantal nog moet worden verhoogd, kunnen in de plaats treden van de lichte mitrailleurs. De uitrusting moet worden verlicht. Het gebruik van „artillerie d'accompagnement" met korte dracht moet worden aangemoedigd Het munitievraagstuk is echter nog niet opgelost. Een waarnemingsvliegtuig is noodig. De Duitsche cavalerie was of afwezig öf werd niet gebruikttalrijke gunstige momenten voor een ondernemende, stoutmoedige cavalerie bleven ongebruikt. Ook de cavalerie dient te worden uitgerust met alle moderne middelen tot het verkrijgen van inlichtingen zooals draadlooze telegrafie, vliegtuigen, postduiven, enz. Militar Wochenblatt. Nos. 28 t/m 35. De nummers 29, 31 en 35 bevatten eene bespreking van het nieuwe Duitsche voorschrift voor lichaamsoefeningen. „Was bringt die neue Ausbildungsvorschrift für Leibesiibungen Neues Kennisname van dit voorschrift lijkt, vooral voor degene, die bijzondere bemoeienis hebben met de lichamelijke oefeningen in het leger, wel aanbevelenswaard. „Aufklaring und Verbindung" (No. 29) bevat beschouwingen over het belang van een goeden ophelderings- en verbindingsdienst. In het bijzonder wordt er op gewezen, dat in den oorlog de verbindingsdienst een improvisatorisch kaïakter heeft gedragen en dat improvisatie altijd het kenmerk van onvolkomen heid draagt. Zaak is het nu tot een goede organisatie en regeling te komen. Het artikel bevat slechts algemeene beschouwingen. No. 31 bevat een korte beschrijving van het 40 m.m. Beardmore-Infanterie, tevens Tankafweergeschut. Gegevenselevatie 45° tot -5°, zijdelingsch richtveld 40°, verschiet een pantsergranaat en brisantgranaat van 910 gramaanvangssnelheid 473 M grootste schootsafstand 3400 M.totaal gewicht 189 K.G.te trekken door een man, te splitsen in 5 draaglasten van 3539 K.G. (hieronder is ook het schild begrepen). No. 32 bevat onder het hoofd „Neue englische Kampfwagen und Gelande- fahrzeuge" een verhandeling over getiouden proeven in Engeland waarvan door de deelnemers werd gezegd, dat met dit gebeuren een nieuw tijdperk werd geopend voor de legerorganisatie en legeruitrusting. Infantry Journal. Februari. Een studie „The Tank in the World War" geeft een overzicht van het gebruik van tanks tijdens den oorlog aan de hand van voorbeelden. Zeer lezenswaard is een opstel „Bayonet Combat Training". De schrijver wenscht een methode te geven om den man het practisch-bajonet vechten te leeren, welke methode naar schrijvers meening zoodanig moet zijn, dat zij de belangstelling van den man heeft. Schrijver keert zich tegen het in het Amerikaansche leger in zwang zijnde en naar zijn inzicht verkeerde stelsel, waaraan de fouten kleven, dat er geen vooruitgang is in de training en den man niet leert vechten. Schrijvers beschouwingen zijn voor ons daarom vooral van belang, omdat ook bij ons, de man bij de schermoefeningen

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 87