460 wanhopig lang wordt bezig gehouden met de z.g. voorbereidende oefeningen Schrijver wenscht den man het werkelijk gevecht te leeren en geeft daarvoor een methode aan. O. a. worden behandeld het gevecht van den gewapenden tegen den ongewapenden tegenstanderhet gebruik van den dolk, oefeningen m het ontwapenen van den tegenstander, het bajonet vechten verschillende hulpmiddelen welke daarvoor noodig zijn, worden beschreven. Infantry Journal. Maart. Captain Allen geeft onder het opschrift „Röle of the Machine Gun" een vlot geschreven overzicht omtrent het gebruik van automatische wapens t. w. automatische pistolen, zelflaadgeweren, mitrailleurs id. met groot kaliber, en het 37 m. M. automatische kanon. Besproken worden de inzichten in de Europeesche legers en daartegenover gesteld de Ameri- kaansche opvatting, t. w. titrailleurlinie van verspreide zelflaadgeweren en geweerschutters. Het vuur van een dergelijke linie wordt vergeleken met een kalme, onophoudelijke regenbui, welke het moreele effect van een plotselinge piasbui mist. Schrijver kan deze opvatting niet bekoren. We hebben behoefte inaan een V0^s^aSen automatisch geweer, öf aan uniforme bewapening met zelflaadgeweren, zegt de schrijver en hij geeft dan aan de laatste oplossing de voorkeur. De mitrailleurs deugen niet voor de vuurlinie, het zijn bataljons geen compagnie's-wapens. Het gebruik van mitrailleurs in den aanval wordt besproken, de waarde van vuur van uit de voorste lijn, van vuur door openingen in die lijn, van flankeerend vuur, van vuur over eigen troepen en van vuur op grooten afstand (meestal indirect vuur) wordt in beschouwing genomen. Schr. verkiest een gebruik van de mitrailleur-compagnie van het bataljon (2 pelotons) zoodanig, dat deze steeds onder de bevelen van den bataljonscmdt. blijft. Het ideaal moet zijn, dat steeds één peloton vuurt en het andere terrein wint om het vuur over te nemen zoodra het andere peloton het vuur moet staken. Het artikel wordt ter lezing aanbevolen. Een opstel The Aircorps and the Infantry" wenscht aan te toonen, dat het demorahseerend effect van het luchtwapen op de troepen op den grond, moet en kan worden ondervangen door een geëigende opleiding. Besproken worden de organisatie van de luchtstrijdkrachten, de bombarde- mentsvliegdienst, de gevechtsvliegdienst en de tactiek daarvan, de invloed van een en ander op de organisatie van de infanterie en op de bewegingen van de infanterie. Het artikel wordt verlucht met foto's. Schrijver wenscht veel aandacht te besteden aan de camouflage, meer zorg te wijden aan de verbindino- met eigen vliegtuigen en strenge maatregelen tegen het bevuren van eigen vliegtuigen. Lieutenant Colonel Scammel geeft beschouwingen over „German War Doc trines and plans De inhoud moge worden getypeerd door de volgende aanhaling „Von Schlieffens laatste woorden waren: De rechtervleugel de rechtervleugel, versterk den rechtervleugel". De ontwikkeling van het Duitsche veldtochtsplan wordt besproken. Onder de „Notes from the Chief of Infantry" trekt de aandacht een mede- deehng „Weight of Pack reduced", waaruit blijkt, dat men er in de Vereenigde Staten in geslaagd is het totaal gewicht van den man terug te brengen en wel voor den met geweer bewapenden infanterist tot 51,6 (65,51) pounds, voor den met het automatische geweer bewapenden man tot 58,9 (78,85) pounds en voor de pistooldragenden tot 41,79 (52,07) pounds. (Een pound is 0,45 K.G.). De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrekking op de belasting tijdens het gevecht. s Dit resultaat is verkregen door buiten het gevechtsveld den man te ontlasten van 60 (voor den met het automatische geweer bewapenden man 120) patronen, den stalen helm, overjas, dubbin(?) gasmasker en reserve rations. Op het gevechtsveld worden deze artikelen weder uitgereikt, zoodat de munitie-uit rusting dan bedraagt voor de geweerdragenden 100 patronen en voor den met het automatische geweer uitgerusten man 180 patronen. Ook de treinen Een nieuw voorschrift „Gevechtsschermen voor de Infanterie" gegrond op de eischen der practijk, is in ontwerp gereed Red

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 88