461 zijn verminderd, door minder rantsoenen, minder munitie, minder fourage en minder brandstof mede te voeren. Hoe de uitrusting thans is, wordt helaas niet vermeld. Wetenswaardig zijn nog de in het artikel opgenomen Duitsche ervaringen. N. 1.: eene belasting van 48 pounds heeft geen nadeeligen invloed op den man, een belasting van 59 pounds heeft ongunstig effect bij warm weer, een last van 68 pounds heeft te allen tijde een nadeeligen invloed op den gezond heidstoestand en op het physiek van den man. (Wat moeten wij dan wel denken van de belasting van onze soldaten? gelukkig dat op de buitenge westen de man getoond heeft, ook met zware belasting, instaat te zijn tot bewonderenswaardige prestaties.) Onder de rubriek „Regular Army Infantry Activities" wordt het hiervóór genoemde opstel over het bajonetvechten aan kritiek onderworpen. Opgemerkt wordt, dat de voorschriften voor de instructie, over het algemeen beschouwd, zeer goed zijn en tot het gewenschte doel zullen leiden, indien zij goed worden toegepastmaar ook dat aanvullende ideeën nimmer verkeerd zijn. Verder wordt de aandacht erop gevestigd, dat aan den vorm steeds veel zorg moet worden besteed. Een en ander wordt nog nader gemotiveerd en toegelicht. Allgemeine Schweizerische Militar Zeitung. Maart. Hiervóór werd reeds de aandacht gevestigd op het artikel „Der heutige Stand der Abrus- tüngsfrage", dat den lezer wenscht te oriënteeren voor wat betreft de tot nu toe door de organen van den Volkerenbond getroffen voorbereidingen om te komen tot beperking van bewapening. Het literatuur-overzicht in deze aflevering maakt melding van de verschijning van een nieuw „Schieszvorschrift für Qewehr, Karabiner, leichtes Maschinen- gewehr, Pistole und Vorschriften für den Oebrauch der Handgranaten" in Duitschland. Het voorschrift schijnt aanzienlijk af te wijken van dat van 1921. Van de vele veranderingen wordt in het bijzonder vermeld die, betreffende het schieten op vliegtuigen. Het ontwerp 1921 sprak van een afstand van 1000 M., het nieuwe voorschrift slechts van 300 M. Revue Militaire Suisse. Februari. Kapitein Masson vervolgt zijn be schouwingen „La méthode d'instruction pour l'emploi du fusil mitrailleur". De lezing ervan wordt aanbevolen. Schrijver stelt naast elkaar de samenstelling van de Zwitsersche en de Duitsche mitrailleurgroep, die beide rechtstreeks ondergeschikt zijn aan den sectie-commandant en de Fransche equipe F. M. die deel uitmaakt van de groupe de combat. FRANKRIJK 1 commandant, 1 schutter, 1 helper en 3 handlangers. DUITSCHLAND 1 commandant, 1 schutter, 3 handlangers en 3 manschap^ pen als directe dekking. ZWITSERLAND1 commandant, 1 schutter, 3 helpers en 3 manschappen voor bescherming en aanvoer. Besproken worden de opstelling, de exercitiën en het gevecht. Voor het vervoer is per sectie 1 met paard bespannen kar ingedeeld. Ont vangt de compagnie een gevechtsopdracht, dan neemt het personeel het ma teriaal over. De groep is dan uitgerust met 1020 patronen in houders, terwijl voor verdere behoeften nog 960 patronen op de kar worden medegevoerd. De munitie wordt medegevoerd in munitie-ransels (300 patronen per helper en 120 bij den schutter). De Zwitsersche sectie is samengesteld uit 3 geweergroepen elk van 9 man en 2 mitrailleurgroepen van 8 man. Bulletin Beige des Sciences Militaires. Maart. De studie „Les opérations de 1' armeé Beige" wordt voortgezet. „L'Artillerie d'infanterie" bevat be schouwingen omtrent liet tactisch gebruik van het infanterie geschut. Behandeld worden de gehuldige beginselen in de verschillende legers, terwijl schrijver

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 89