JAARVERSLAG van de INDISCHE KRIJGSKUNDIGE VEREENIGING over 1926. Op ultimo van het verslagjaar telde de Vereeniging 2 eereleden en 707 leden d. i. 27 leden meer dan op ultimo van het vorige jaar. In de plaats van den afgetreden Beschermheer Z. E. de Gou verneur-Generaal Mr. D. Fock, aanvaardde Z. E. de Gouverneur- Generaal Jhr. Mr. A. C. D. de Graeff het Beschermheerschap. In de plaats van den afgetreden Eere-Voorzitter Luitenant- Generaal K. F. E. Gerth van Wijk aanvaardde de Luitenant- Generaal H. L. La Lau het Eere-Voorzitterschap. Als bestuurslid traden af wegens vertrek, Generaal-majoor der Inf. J. H. I. Ie Cocq d'Armandville (Voorzitter). Luitenant-Kolonel van den Gen. Staf. H. A. Cramer (Onder-voorzitter) en de Kapitein van den Gen. Staf. F. Kroon en namen als zoodanig in het Bestuur zitting de Kolonel der Artillerie C. D. Lagerwerff (Voorzitter), de Luitenant-Kolonel der Inf. A. van de Water (Onder-voorzitter) en de Kapitein van den Gen. Staf. C. O. van Kesteren. De Secretaris-Penningmeester W. A. Herold, gepens. Kolonel- titulair der Inf. werd vervangen door den Kapitein der Inf. A. J. L. de Groot en deze laatste door den gepens. Luitenant- Kolonel der Inf. J. L. C. Anten. In verslagjaar hield de le Luitenant der Artillerie R. N. de Ruijter van Steveninck een voordracht over „Het gebruik van het Luchtwapen in het Leger," naar aanleiding waarvan als uitgave van de I. K. V. verscheen No. 74. Geldel ij k beheer. Hierbij wordt als bijlagen I en II gepubliceerd de balans en de verlies- en winstrekening onder ultimo 1926, benevens de daarbij behoorende bijlagen III t/m VI. (Jit de rekening en verantwoording van het vorige jaar, gepu bliceerd in het I. M. T. No. 7 van dat jaar, bleek dat het voor- deelig saldo van de Vereeniging met f583,975 achteruit is gegaan. Uit de bijlage I en II van dit jaar moge blijken dat over ver slagjaar, een verlies is geleden van f 677.675, derhalve is het verlies niet belangrijk toegenomen. Evenwel moge verwacht worden dat, in verband met de inge voerde bezuinigingen, betreffende de drukkosten van het I. M. T. en andere periodieken, zoomede de te behalen winsten op ad vertenties, het verlies saldo zal komen te vervallen. Niet uit het oog mag worden verloren dat het vorige jaar de Vereeniging een verlies heeft geleden van 164 gewone leden en hoewel het aantal in den loop van het verslagjaar met 27 gewone leden is toegenomen, de Vereeniging bij niet bedanken van die leden een aanmerkelijk hooger bedrag aan contributies zou heb ben ontvangen, hetgeen in plaats van een verlies, een winstsaldo zou hebben geleverd. BANDOENG, den lsten Juni 1927. Namens het Bestuur, C. D. LAGERWERFF, Voorzitter. J. L. C. ANTEN, Secretaris-Penningmeester.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 93