552 Infantry Journal. April 1927. Het nummer is een Philippine Number en als zoodanig geheel aan de militaire bezetting op de Philippijnen gewijd. Het geheel maakt den indruk een opwekking voor den dienst op die eilanden te beoogen. In verschillende hoofdstukjes wordt op populaire wijze een indruk gegeven van het leven van den militair op de Philippijnen, terwijl een afzon derlijk hoofdstuk wordt gewijd aan den opstand van 1899. Artilleristische Rundschau.. April 1927. Die korpsartillerie eines neu- zeitlichen Heeresgeeft een overzicht van de samenstellende deelen eener divisie-artillerie De divisie-artillerie moet berekend zijn voor de volgende takendirecte begeleiding der Infanterie, rechtstreeksche ondersteuning en bescherming van het hoofdwapen, het verstoren van den tactischen samen hang bij den tegenstander, vernieling van de hindernissen, sper- en storend- vuur in het terrein achter de vij. stelling, bestrijding van vechtwagens en luchtdoelen. Elk dezer onderdeelen wordt in beschouwing genomen en aantal en soort van het vereischte geschut afgeleid, hetgeen ten slotte leidt tot een toebedeeling aan artillerie per divisie van 1 batterij (2 krombaan-vuurmonden, 1 vlakbaan-vuurmond) als infanterie- geschut per bataljon. De krombaan-vuurmond met kaliber 7,5 c.M. dracht 4000 M, luchtdruk-vuurmond [rook- en geluidloos]de vlakbaan-vuurmond, kaliber 5 c.M. Vo=10O0 M, Pantsergranaat, dracht 2000 M; voor beide mo- tortractie [Rad- und Raupenantrieb). Onder den Artillerie-commandant1 licht regiment. 3 afd. elk met 2 bijen lichte hw. [10 c.M.] en 1 bij. 7.5 c.M. vlakbaan. 1 zwaar regiment 2 afd. van 2 bijen. 15 c. M. hw. en 1 bij. 10 c. M. vlak- baangeschut alsmede 1 afd. van 2 bijen. 10 c.M. hw. en 1 bij. 10 c.M. vlak baan. 1 afdeeling luchtafweergeschut [2 Bijen. 10 c. M. 1 batterij 5 c.M.] 1 waarnemingsafdeeling. In een uitvoerig, met foto's verlucht artikel wordt „der heutige Stand der Lichtbildmessungbesproken. Ten slotte eenige kleine schietopdrachten [verdienen wellicht voor de jeug dige artilleristen aanbeveling] en een Artilleristisch-tactische Aufgabe, waarin de verdediging, de terugtocht en de achterhoede worden behandeld. Vermeld- ding verdient nog een uitvoerige opgave van de belangrijkste werken op artil- leristisch gebied verschenen in de jaren 1919-1925. Het ligt in het voornemen der redactie de opgave te vervolledigen tot 1914 en voorts jaarlijks aan te vullen. Revue des troupes coloniales 1927. No. 185. De studie „historique des unite's du le regiment de tirailleurs sénégalais du Maroc (operaties 1925)" wordt beëindigd [zie ook No. 182, 183, 184]. De beschouwingen „La bataille des frontières et la bataille de la Marne vues par un chef de section" worden voortgezet. Deze artikelen eigenen zich wel voor een bijeenkomst b. v. als onderwerp ter bespreking door een dei- jonge officieren b. v. wordt van een marsch op 25 Augustus van Fontenoy naar Falaise gemeld: „overhaast vertrek te 2 uur v.m.; afstand 25 K. M.uur van aankomst te 3 n. m. deze etappe was zeer moeilijk.[redenen worden vermeld] en elders weer Duitsche vliegtuigen vliegen over het kantonnementondanks de hoogte (tenminste 1000 M.) nemen velen hun geweer en geven individueel vuur af; een soldaat wordt gedood door een terugvallende kogel; de colonel verbiedt elk individueel vuur en bepaalt, dat in elk bataljon kleine afdeelingen zullen worden aangewezen om in voorkomende gevallen op vliegtuigen te vuren. Zoo bevat het artikel tal van kleine, interessante bijzonderheden. Bulletin Beige des sciences militaire. April 1927. Les operations de l'armée beigewordt vervolgd. Generaal Donies schrijft over Avant-postes coavrant une position défensive en guerre de mouvement"

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 112