Thans in het kort een schema, zooals het in de toekomst mo gelijk en gevvenscht lijkt. Hierbij zij vooropgesteld dat met dezen opzet slechts wordt bedoeld globaal een richting aan te geven, zooals de L. A. in de toekomst noodgedwongen zal moeten inslaan, en hoe eerder dat gebeurt, hoe beter en goedkooper het zal blijken te zijn. De encadreering van de L. A., bestaande uit 6 vliegtuigafdee- lingen, zal aan officieren en ambtenaren ongeveer moeten zijn als volgt: 1 Commandant 1 Adjudant 1 Hoofd van den vliegdienst 1 Officier voor speciale diensten 1 Hoofd van den Technischen dienst 1 Radiodienst 1 Fotodienst 1 Transportdienst 1 de Vliegschool 1 Waarnemersschool 2 Groepscommandanten 6 Vliegtuigafdeelingscommandanten 3 a 4 Instructeurs bij de vliegschool 1 Bedrijfsleider 1 Adjunct-bedrijfsleider 3 Werktuigkundigen 1 Ingenieur of werktuigkundige voor den buitendienst 2 Instructeurs bij de waarnemersschool 1 Officier van wapening 1 Chef invliegpiloot (Chef afdeeling experimenten en invlie gen) 1 Toegevoegd invliegpiloot 1 Hoofd van de parachuteafdeeling 1 den magazijnsdienst 1 meteorologischen dienst 1 Officier voor toezicht op de noodlandingsterreinen 18 Officieren-vlieger (gerekend op 3 onderofficieren vlieger per vliegtuigafdeeling) A. Van vorenvermelde functies worden momenteel 5 door bur gerambtenaren bekleed; in de toekomst zouden ze kunnen worden vervangen door officieren-vlieger of gewezen offi cieren-vlieger, die zich in de betrekkelijke richting willen specialiseeren en in aanmerking komen er voor te worden opgeleid. Het zijn Hoofd Technische Dienst, Hoofd Radio dienst, Bedrijfsleider, Werktuigkundige en Hoofd magazijns dienst. Die overgang zal slechts zeer geleidelijk kunnen geschieden in verband met de belangen van de tegenwoordige functionarissen. 475

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 11