B. Voorts zijn thans de Commandant, Adjudant, Hoofd Waar- nemersschool, Hoofd Fotodienst, Hoofd Transpoitdienst en Instructeur bij de Waarnemersschool officieren, niet van den vliegdienst afkomstig. Ook dit zou geregeld kunnen worden als het voorgaande. C. De Chef Vliegdienst, het Hoofd van de Vliegschool, de Groepscommandanten, Vliegtuigafdeelingscommandanten, In structeurs bij de Vliegschool, officier van wapening en Invlieg- piloot moeten uit den aard der zaak actieve vliegers zijn. Met de overige officieren-vlieger van de afdeelingen medege- rekend komen we nu tot een vliegend personeel van rond 35 officieren, waarvan ongeveer 18 bijzondere betrekkingen bekleedend. D. Nu resten nog de momenteel reeds bestaande betrekkingen van Adjunct-bedrijfsleider, bekleed door een officier-vlieger- luchtvaartkundig ingenieur, en een werktuigkundige die even eens vliegenier is; verder 1 ingenieur voor den buitendienst, 1 officier voor speciale diensten, 1 Hoofd Meteorologischen dienst, 1 officier voor toezicht op de noodlandingsterreinen, 1 werktuigkundige, toegevoegd aan den bedrijfsleider, 1 toe gevoegd invliegpiloot, functies welke nog niet bestaan in de huidige sterkte; en 1 Hoofd van de valschermafdeeling, wat momenteel door den invliegpiloot wordt waargenomen doch in de toekomst een speciaal daartoe aangewezen officier zal eischen. Optellend kunnen we dus in de toekomst een korps hebben van ruim 50 officieren-vlieger en gewezen vliegers (B 7, C 35 en D 9). Uit categorie A kunnen daar later dan nog 5 bijkomen. Dit korps nu zou een eigen formatie kunnen hebben met eigen pro motie, waarbij de indeeling der rangen als volgt zou kunnen zijn: Commandant Kolonel Hoofd Vliegdienst Luitenant-Kolonel Techn. dienst idem Vliegschool idem Waarnemersschool idem Groepscommandanten idem Bedrijfsleider Majoor Chef invliegen en exp. idem 1 Instructeur vliegschool idem Adjudant v/d Commandant Officier v. spec, diensten Vliegtuigafdeelingscommandanten Instructeurs Waarnemersschool Kapitein Werktuigkundigen Instructeurs vliegschool Hoofd Radiodienst 476

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 12