Hoofd Fotodienst Meteorologischen dienst Magazijnsdienst Valschertnafdeeling Toegevoegd invliegpiloot Officier van wapening voor noodlandingsterreinen Adj. bedrijfsleider De bedoeling is nu dat de hiergenoemde rangen in de daarbij vermelde betrekkingen bereikbaar zouden worden gesteld, zonder dat de betrokkenen daarvoor eerst naar hun oorspronkelijk wapen behoeven terug te keeren. Thans de gedachtegang van zaken: Ieder officier op wiens behoud bij de L. A. wordt prijsgesteld, wordt, zoodra hij bv. 9 jaar officier is en minstens 4 jaar in het bezit van het groot militair brevet, indien hij zulks wenscht, opgenomen in het korps Officieren van de Luchtvaart. Op dat oogenblik wordt hij bevorderd tot Kapitein en volgt verder de promotie van het nieuwe korps. De plaats in de ranglijst wordt bepaald door het moment van het bereiken van den kapiteinsrang; bij gelijktijdige bevordering zou de volgorde kunnen worden bepaald door het product van aantal dienstjaren, en tijd gedurende welken het groot militair brevet bezeten wordt. Aan de overigen kan, zoo zij dat wenschen, worden toegestaan voorloopig bij de L. A. te blijven; zij blijven echter de promotie volgen van het wapen of dienstvak waarvan zij afkomstig zijn en komen niet in aanmerking voor de hiervoren genoemde speciale betrekkingen. Ongeveer 2 jaar na opname in het vaste korps zou nog het oordeel betreffende de geschiktheid voor den hoogeren rang bij de L. A. kunnen worden uitgesproken; in het geval van ongeschiktheid zou dan de betrokkene nog zijn oude plaats in de ranglijst van zijn wapen kunnen innemen en daar trachten een hoogeren rang te bereiken. Bevordering tot majoor zou na 15, tot Luitenant-kolonel na 17 jaren dienst als officier kunnen plaats vinden, althans voorloopig totdat een meer stabiele toestand ontstaan is in den geest als in het vorenstaande schema geschetst. Nu zal het in dien toestand kunnen voorkomen dat personen in den rang van kapitein of majoor met een vrij gering aantal dienstja ren moeten worden gepensionneerd; personen die, waren ze bij hun oorspronkelijk wapen gebleven, hoogere rangen en langeren diensttijd, dus hooger pensioen zouden hebben bereikt doch door hun langdurig vliegen in de tropen wat eerder versleten zijn. Om dit bezwaar te ontgaan, zou kunnen worden bepaald dat voor elk jaar, waarover iemand het groot militair brevet bezeten heeft, de pensioengrondslag, vastgesteld volgens de nieuwe pen- 477

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 13