„The Chief of the Chemical Warfare Service under the autho rity of the Secretary of War shall be charged with the investigation, development manufacture or procurement and supply to the Army of all smoke and incendiary materials, all toxic gases, and all gas defence appliances; the research, design, and experimentation con nected with chemical warfare and its material; and chemical pro jectile filling plants and proving grounds; the supervision of the training of the Army in chemical warfare, both offensive and defensive, including the necessary schools of instruction; the organization, equipemeni, training and operation of special gas troops, and such other duties as the President may from time to time prescribe." Het woord „offensive" en de zinsnede „the organization, équi pement, training and operation of special gas troops" werden on derstreept, omdat daaruit, in tegenstelling met de halfslachtige houding van andere staten, duidelijk blijkt, dat de Vereenigde Staten in een toekomstigen oorlog niet zullen wachten, totdat hun tegenstander het gaswapen voor offensieve doeleinden zal gebrui ken; zij willen hem vóór zijn en erkennen dit officieel. Zoo'n hou ding doet sympathieker aan dan de verklaring als voorwoord in het Fransche voorschrift „Instruction provisoire sur la protection contre les gaz de combat" luidende „Respectueux des engage ments internationaux auquels la France a souscrit, le Gouverne ment francais s'efforcera au début d'une geurre, et d'accord avec les Alliés, d'obtenir des Gouvernements ennemis l'éngagement de ne pas user de gaz de combat comme arme de guerre. Si eet engagement n'est pas obtenu, il se réservera d'agir suivant les circonstances". Evenmin als van een moderne mogendheid kan worden ver wacht dat zij ingeval van oorlog de beginselen van de oorlogvoe ring met voeten zal treden, evenmin kan van Frankrijk verwacht worden dat het in geval van nood af zal zien van het gaswapen. Nooit is afgezien van het gebruik van een machtig oorlogswapen, zoodra dit zijn macht bewezen had en geen nog machtiger wapen was ontdekt. Het gaswapen is in den afgeloopen oorlog een van de machtigste wapens gebleken, en daarom zal het ook voortaan gebruikt worden. En geen internationale verdragen zullen dat gebruik kunnen beletten, want als men het gebruik van een machtig oorlogswapen zou kunnen verbieden, dan zou men ook in staat zijn een eind aan alle oorlogen te maken. Het hoofd van den Amerikaanschen Chemischen Oorlogsdienst, Generaal A. A. Fries, hield den llen Mei 1921 een lezing over den gasoorlog voor de leerlingen van de „General Staff College" te Washington en zei daarbij o. a. het volgende: „Let the world know that we propose to use gas against all troops that may be engaged against us, and that we propose to use it to the fullest extent of our ability. We believe that such a proposition will do more to head off war than all the peace propaganda since time began. 512

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 72