528 zaak kennis te nemen, zijnde de Commandeerende Officier van het Korps van beklaagde de in deze zaak bevoegde rechter Zal gelasten, dat beklaagde gedurende het verdere onderzoek van zijn zaak op vrije voeten zal blijven of tot zulke andere beslissing als de Krijgsraad in goede justitie verstaan zal te behooren, en eindelijk het Land zal condemneeren in de kosten en misen der Justitie, alsmede in die van den processe Gehoord den beklaagde in zijn middelen van verdediging; Overwegende dat bij klacht ddo. Malang, den 30sten Maart 1927 opge maakt door K. Onderluitenant Plaatselijk Adjudant te Malang aan den beklaagde, die thans voor dezen Krijgsraad terechtstaat, wordt ten laste ge legd, dat hij opzettelijk in de maand Februari 1927 te Malang een som gelds groot f 15.30 (vijftien gulden dertig centen), toebehoorende aan den Lande, zijnde kleedinggelden van den reeds gepasporteerden Jav. fus. L. alzoo gelden, anders dan door misdrijf onder zich hebbende, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend dat hij opzettelijk in de maand Januari 1927 te Malang een som gelds groot f 17.08 (zeventien gulden en acht centen), toebehoorende aan den Lan de, zijnde schuld van O. Men. Inf. Ie klalzoo gelden anders dan door misdrijf onder zich hebbende, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend Overwegende, dat beklaagde terzake bij garnizoensorder van den Plaatselijk Militair Commandant te Malang ddo. 30 Maart 1927 No. 74/11 naar den Krijgsraad is verwezen en het onderzoek aldaar heeft plaats gehad Overwegende, dat beklaagde in het verhoor voor Officieren Commissaris heeft ontkend zich aan het hem ten laste gelegde te hebben schuldig gemaakt en heeft opgegeven De in de klacht genoemde bedragen heb ik mij niet wederrechtelijk toege ëigend. Wel zijn de bedragen door mij ontvangen doch ten gevolge van de drukke werkzaamheden aan mijn betrekking verbonden heb ik vergeten de gelden aan de rechtmatige personen af te dragen. Het bedrag van f 17.08 heb ik den dag na de ontvangst mede naar huis genomen met de bedoeling het daar te bewaren en den volgenden dag af te dragen De f 15.30 heb ik in de lade van mijn schrijftafel op het bureau op geborgen en er niet meer aan gedacht totdat eenige weken geleden de korps commandant mij ontbood en mij vroeg of ik een aangeteekenden brief met geld had ontvangen. Ik bekende dat zulks het geval was en dat het geld in mijn schrijftafel lag Ik ben het geld gaan halen en heb het (f 15.30 uit Bandjermasinf den Majoor Kter hand gesteld. Ik wist dat de Majoor Kdit geld bedoelde omdat ik eenigen tijd geleden een brief moest tikken bestemd voor Bandjermasin betrekking hebbende op het geld. Daar ik bang was dat deze nalatigheid mij onaangenaamheden zou bezorgen heb ik boven bedoelden brief achtergehouden met de bedoeling zoo vlug mogelijk de f 15 30 af te dragen. Tevens heb ik nog f 17.08 onder mijn berusting gehad. Bij het voorloopig onderzoek bleek zulks en toen mij gevraagd werd waar het bedrag was herinnerde ik mij dat ik het mee naar huis genomen had. Daar mijn vrouw niet thuis was kon ik het geld toen niet krijgen. Den volgenden dag heb ik mijn vrouw het geld laten brengen. Het was de gewoonte dat de post van het korps door mij werd ontvangen en opengemaakt. De aangeteekende stukken ontving ik nadat de Luitenant Adjudant de re§us had geteekend. De geheime brieven werden door den Luitenant Adjudant zelf opengemaakt. Ik heb het schrijven aan den Commandant van het Garni zoensbataljon te Bandjarmasin zonder dat mij dat gelast werd getikt en heb dit door den korpscommandant. Majoor K laten teekenen. Ik heb het geld toen niet afgedragen omdat ik bang was voor straf. Ik hoopte dat de Majoor den brief ongezien zou teekenen zoodat ik dan in de gelegenheid was den betrokken sergeant majoor het geld af te dragen. Waarom ik dat toen niet gedaan had weet ik niet. Ik heb het nummer 137, voorkomende op bovenvermeld schrijven zelf ingevuld. De door mij ont vangen f 41.73 heb ik evenmin verduisterd. Hoe ik die kwijt geraakt ben, weet ik niet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 88