A final model is now nearly completed and if successful will practically solve the problem, that has been the bugbear in aerial surveyingnamely, that of tilt. Negatives showing only very small degrees of tilt have to be adjusted in the printing process to correct for tilt. All prints have to be brought to the required scale, and to do this a different ratio of enlargement and reduc tion is required for every print. This necessitaves a fine calibra ted adjustment of the enlarging and reducing camera". Voor vredesdoeleinden zal de behoefte om zich vrij te maken van een voorafgaande opneming op den grond des te grooter zijn, naarmate men minder beschikt over vaste punten op den grond. In landen als Duitschland waar het net van vaste punten zeer dicht is, zal die behoefte minder groot zijn en is naar de oplossing van het vraagstuk niet gezocht onafhankelijk van vaste punten op den grond, maar met behulp hiervan voor militaire doeleinden moet hieraan echter minderwaarde worden toegekend en is het wel van belang een open oog te blijven houden voor de vorderingen op dit gebied in Amerikahier is men voortge gaan op de resultaten, verkregen tijdens den oorlog, waar van gemerkte vaste punten uiteraard geen sprake was, en wordt door hooge eischen te stellen aan de vliegeniers, door toevoeging en verbetering van instrumenten getracht opnamen te doen, welke zonder meer geschikt zijn voor samenstelling tot kaarten. Het bezwaar tegen deze instrumenten is, dat ze een dusdanige omvang hebben, dat hiervoor in een gewoon Legervliegtuig geen voldoende ruimte is. Is hiervoren getracht met een enkel woord aan te geven de kwesties waar het bij luchtfotografie om gaat, in een volgend artikel hoop ik eenige toepassingen voor luchtfotografie meer naar voren te brengen. O. 611

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 53