Op al deze vragen en bezwaren werd door den Regeeringsge- machtigde uitvoerig en gedocumenteerd ingegaan. Overduidelijk kwam daarbij naar voren dat de voorstellen tot legerherstel grondig en degelijk zijn opgezet en dat de kortheid van de toelichting, welke den Volksraad werd gegeven, omgekeerd evenredig kan worden geacht met den omvang van het werk, dat voor de formu leering dezer voorstellen ten Departemente van Oorlog werd verzet. De voorstellen werden afzonderlijk in stemming gebracht en, met een gering aantal uiterst linksche stemmen tegen, door den Volksraad aangenomen. In verband hiermede zal, naar het zich laat aanzien binnen zeer korten tijd, het wapen der Infanterie worden uitgebreid met a. 6 compagnieën veldinfanterie. De 6 bestaande marechaussee compagnieën zullen alsdan uit de veldbataljons worden vrijgemaakt. Deze 6 marechaussée- compagnieën zullen administratief worden ingedeeld in 2 ma- rechaussée-bataljons, waarvan er één in te deelen bij elke Divisie. Het marechaussee bataljon van de le Divisie zal zijn com pagnieën hebben liggen in Serang, Madjalengka en Tjilatjap (de stellingmitrailleurs gaan over van Tjilatjap naar Soemedang) met den staf te Bandoeng. Het marechaussee bataljon van de 2e Divisie zal met staf en 2 compagnieën gelegerd worden te Soerabaia terwijl de 3e Com pagnie te Bondowoso in garnizoen zal komen. b. De sterkte der compagnieën zal met 27 man kader en minderen worden vermeerderd, waardoor gemiddeld steeds 17 man per brigade voor den dienst beschikbaar zullen zijn. Voorts zal het aantal officieren per bataljon met 1 kapitein en 2 luitenants worden vermeerderd, zulks om te kunnen voorzien in een tekort aan officieren bij den dienst, als gevolg van over plaatsingen, tewerkstellingen, ziekte, tijdelijke ongeschiktheid voor den dienst te velde, enz. Alsdan zullen de thans in de vastgestelde legersamenstelling opgenomen officieren voor speciale diensten bij de regimenten t. w. 1 kapitein en 1 luitenant per regiment uit die samen stelling komen te vervallen. Waar thans de sterkte aan officieren, speciaal die der luitenants, deze uitbreiding nog niet ten volle toelaat, ligt het in de bedoeling voorloopig het aantal onderluitenants bij het wapen der infanterie uit te breiden. c. Verder zal te Ambarawa een 3e depotbataljon worden opgericht. Reeds bij de huidige formatie is gebleken, dat de beide in de legersamenstelling voorkomende depotbataljons 618

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 60