634 field artillery" by major Francis T. Colby, en „A miniature range and its operation" by lieutenant William P. Blair. Revue du service de ('intendance militaire. Januari, Februari-Maart en April-Mei. In deze afleveringen komt voor een zeer uitgebreide, goed gedocumenteerde studie van den sous-intendant militaire de 3e classe H. Monier, getiteld: Le ravitaillement en vivres et en viande de la Ve armée (2 Augustus 12 Sep tember 1914). In de conclusie wordt gezegd dat de volgende leeringen zijn te trekkenin het tijdperk van beweging moet worden beschikt over een mobiele reserve aan levensmiddelen. Dit is het eenige middel om de bagage- treinen geregeld te kunnen aanvullen en om tegenslagen af te wenden die onder deze omstandigheden dikwijls voorkomen. Een voortdurende verbinding met den bevelhebber en den generalen Staf is noodzakelijk om de bewegingen der troepen te weten en te kunnen voorzien. Hoofdvereischten zijn: voorzien, initiatief en vooral groote werkzaamheid. Heerestechnik. April en Mei. Het in de Juni-aflevering van het I. M. T. reeds genoemde artikel: „Russische Anschauungen über bauliche Masznamen zum Schutz der Einwohner von Stadtengegen Luftangriffe" door Wabnitz wordt vervolgd en beëindigd. Kriegskunst in Wort und Bild. Op de praktische, uiterst overzichtelijke wijze waarop in dit populair gehouden tijdschrift verschillende gevallen wor den belicht wezen wij reeds in het tijdschriftenoverzicht in het l.M.T. van Juni. Thans wordt behandeld„Grensschutz", een onderwerp, dat echter voor ons eilandenrijk van minder belang is. Uit een kort stukje „Selbsterziehung" is het niet onaardig aan te halen „Velen zijn ontevreden omdat zij zich dikwijls in kleinigheden verliezen. Zij beseffen niet, dat men zich door zelfopvoeding op een hooger peil kan bren gen, waardoor men in staat is om van een hooger standpunt te zien in welk jammerlijk klein gedoe men zich te voren steeds heeft bewogen." Het is bijzonder jammer dat het in ons kleine leger niet mogelijk is een tijdschrift in den geest van dit Duitsche periodiek uit te geven in het bijzon der bijvoorbeeld voor onze onderofficieren. Coast Artillery Journal April en Mei 1927. Vermeldenswaard is een kort artikel van maj. Gen. C. P. Summerael in het Aprilnummer. Ten einde een in druk te krijgen van den inhoud van dit artikel noemen we hier enkele van de behandelde punten: Minderen denken zooals hun chefs denken. Alle aansporingen komen van boven. Minderen vechten voor hunne chefs. Een man is meer gevoelig voor belooning dan voor berisping. Deze aanhalingen zijn lessen, die elk officier niet genoeg ter harte kan nemen. Revue d'Artiilerie Avril 1927. De studie „Le combat de Guise" van Co lonel E. Valarché wordt vervolgd. Verder vinden we in dit nummer. Notes sur le problème principal du tir anti-aérien" door den chef d'escadron P. Vauthier (wordt vervolgd) en Evaluation des pentes d coups de canon" door commandant Joguet. Ten slotte worden onder Renseignements divers" eenige gegevens genoemd betreffende den Italiaanschen fusil mitrailleur. Fiat modèie 1924, caliber 7 mtr. Dit wapen komt in werking overeen met den mitrailleur Fiat modble 1924 (Zie l.M.T. Mei Voornaamste gegevens: Kaliber 7 m.M. Vuursnelheid 400 schoten per minuut. Totale lengte 1,24 M. Lengte van den loop 0,50 M. Inhoud van het magazijn en van den houder 25 patronen. Gewicht van het wapen 8.8 K.G. Gewicht van den loop 1.8 K.G.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 78