635 Het wapen is ingericht voor enkelvuur en voor het afgeven van vuurstooten. Revue de Cavalerie. Mai-Juin. In dit nummer wordt begonnen met een studie van den Chef de bataillon d'Infanterie breveté Thierry d'Argenlieu, getiteld „Une mission d'exploration de corps de cavalerie en Aout 1914", waarin worden behandeld de handelingen van het Corps de cavalerie provisoire Abonneau, bestaande uit de 4e en 9e Cavalerie-divisies, in Belgie op 18, 19 en 20 Augustus 1914. Verder vinden we in dit nummer „deux thèmes tactiques allemands" door capitaine Brenet vertaal uit de nummers 31 en 35 van het Militar Wochenblatt 1926. De capitaine d'infanterie breveté, H. Royer wijdt eenige bladzijden aan Le bataillon de mitrailleusees automobile". Hij denkt zich per divisie cavalerie een bataljon mitrailleurs op automobielen. Een dergelijk bataljon zou moeten bestaan uit 3 compagnieën van 16 mitrail leurs, waarvoor in totaal noodig zijn 80 automobielen. Geweermitrailleurs zijn dan niet noodig, deze wapens vindt de schrijver trouwens voor een ca valerist minder geëigend. We vestigen de aandacht op dit artikel in het bijzonder daarom omdat daaruit weer opnieuw blijkt hoe groote waarde wordt toegekend aan het ge bruik van zware, zeer mobiele mitrailleurs. De toevoeging van een bataljon mitrailleurs op automobielen aan een divisie cavalerie beantwoordt volgens den schrijver aan de tactische; financieele en politieke eischen, die momenteel in Frankrijk moeten worden gesteld. Ten slotte wordt onder »Faits de cavaleriebehandeld een actie van het 3e eskadron van het le regiment van het vreemdelingenlegioen op 11 Januari 1927. Het betreft een achtervolging van een bende Berbers, welke eindigde met een totale omsingeling en algeheele gevangenneming van den vijand. Het feit komt in het kort hier op neer, dat toen de bende op ongeveer 8 K M. was ontdekt, een peloton langs den kortsten weg werd vooruitgezonden om de bende onder vuur te nemen, terwijl de rest van het eskadron de om singeling verrichtte. Het succes, dat verkregen werd ten koste van één gesneu velde aan Fransche zijde was voornamelijk te danken aan de buitengewone snelheid van handelen bij het Fransche eskadron. Het lijdt geen twijfel of ook onze cavalerie zal in daarvoor geschikt terrein met succes kunnen worden gebezigd voor de achtervolging van oproerigen, mits de vijand nog gezamenlijk optreedt, Is eenmaal een bende uiteengespat dan moet het verdere werk aan de infanterie worden overgelaten. Schweizerische Monatschrift für offiziere aller Waffen. Heft 1-5. In deze afleveringen treffen we eenige interessante studieën aan uit den wereld oorlog nl. i>Aus dem groszen Krieg. Eine Frontberichtigung in Wippachtale (Isonzo November 1916) door Feldmarschallieutenant Theodor von Gabriel, :,Zum Dnrchbruche von Tolmein 1917" door General des Infanterie Ernst Horsetzky en Das Begegnungsgefecht von Neuchateau zwischer der 5.französischen Kolonial Brigade und dem XVlil deutschen Reserve-Korps am 22 August 1914" door Hauptmann R. Allemann. Revue Militaire Franqaise Maart 1927 (nagekomen). „Les e'tapes de guer re d'une division d'infanterie" wordt voortgezet. Colonel Pagery levert beschou wingen over oVemploi du canon de 75 comme canon cP accompagnement"Dit opstel verdient daarom onze aandacht, omdat onze terreinen dikwijls het ge bruik van artillerie bemoeilijken en dat dan wellicht een gebruik als „canon d'accompagnement" nog wel mogelijk zal zijn. Omtrent het terrein zegt de schrijver „de gunstigste terreinen zijn die, welke zich kenmerken door opvolgende bedekte gedeelten gescheiden door open strooken ter breedte van 800-2500 M. De schrijver wijst op eenige karakteristieke eigenschappen van het veldkanon, waarmee rekening moet worden gehouden, zooals b.v. de zéér gesterkte baan die niet toestaat beneden 1000 M. over de eigen troepen

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 79