636 te vuren. Voorts worden de beginselen, welke het gebruik beheerschen be sproken en een aantal voorbeelden uit den oorlog vermeld. Revue Militaire franqaise Ier Mai 1927. De studie „Les étapes de guerre d'une division d'infanterie" door Lieutenant-colonel Laure en commandant Jacottet wordt voortgezet evenals het in Aprillevering aangevangen artikel ,'la manoeuvre offensive van Colonel Moyrand. Verder treffen we aan een studie over „Points d'appui et centres de resistance" van Colonel Chauvineau, terwijl ten slotte door Général Camon een zeer interessante, goed gedocumenteerde bijdrage wordt geleverdLa catastrophe de Tatinenberg", welke wordt vervolgd. Waar deze slag van beide zijden wordt beschouwd aan de hand van Russische en Duitsche werken moge de arbeid van generaal Camon met warmte ter bestudeering worden aanbevolen. We halen hier aan de woorden van Napoleon gericht aan Prince Jerome op ;8 Mei 1807. „Ik zie dat gij op een verkeerden militairen weg zijt, ik zie dat gij denkt door een optreden met twee colonnes, voordeelen te kunnen behalen; maar dit heeft geen zin in den oorlog want twee colonnes treden niet gezamelijk op en de vijand slaat de eene na de andere. Men moet zonder twijfel den vijand omvatten maar zich eerst vereenigen". De Russische generale staf heeft deze les van Napoleon totaal in den wind geslagen en dit is de hoofdzaak van het absolute fiasco van het leger van Sansonov. Lieutenmt-Colonel Menjand ontvouwt eenige gedachten omtrent de toepassing van z.g. vuur concentraties onder het opschrift „tirs d'artillerie au profit de l'infanterie"Schrijver wijst op de vóór- en nadeelen, op de mogelijk- en on mogelijkheden van vuurconcentraties, en wijst er tenslotte op. dat de infanterie op sobere wijze en met juistheid zijne behoeften aan de artillerie moet kenbaar maken in de overtuiging, dat men er zoo goed mogelijk aan zal tegemoet komen en dat de artillerie nimmer mag verzuimen te trachten de behoeften van de infanterie te weten te komen en zich steeds zal moeten beijveren de benoodigde steun te verleenen. Revue Militaire Suisse. April 1927. Capitaine Primault bespreekt „les possibilités de Variation militaire Suisse" en toont zich een voorstander van de l'aviation de combat. Het gevechtsvliegtuig is het wapen, dat toestaaat elk doel te bestrijden, dat voor andere wapens onbereikbaar is, het is het wapen dat de verdediging van het grondgebied zal veizekeren. De gevechtsvlieg- dienst is van meer beteekenis dan de waarnemingsvliegdienst. Schrijver vindt speciale waarnemingsvliegtuigen een mogelijke luxe voor landen als Italië en Frankrijk, maar ontoelaatbaar voor een klein land als Zwitserland. De Fransche, Duitsche en Italiaansche meening wordt weergegeven als volgt „Er moet een krachtige gevechtsvliegdienst gevormd worden, waarvan de kern bestaat uit Bombardeervliegtuigen, en die vereenigd is onder den O.L.Z.M. Het korte vlot geschreven opstel geeft ook voor ons met de nieuwste doelstelling voor oogen veel stof ter overdenking. Capitaine Perret geeft een vergelijkende studie „Notre nouvelle section d'infanterie. Het vraagstuk „moeten de beide elementen „vuur" en „beweging" in de sectie gescheiden, dan wel vereenigd zijn in de groepen", vormt de hoofdschotel. Schrijver geeft een over zicht van de Fransche, de Duitsche en de Italiaansche oplossing. Frankrijk: geweer- en g. m. equipe van gelijke sterkte in de groepItaliëid. doch de geweergroep ter sterkte van 12 de g. m. groep 7 man dus ongeveer als h. 1.1.; Duitschland geweer- en geweergroep van gelijke sterkte doch elk recht streeks onder den sectie commandant. De studie wordt vervolgd. Onder de „chronique Frangaise" wordt melding gemaakt van een in Fran krijk verschenen voorschrift voar de camouflage het wordt uitvoerig, doch in algemeenen zin, besproken. Allgemeine Schweizerische Militarzeitung. Mei 1927. Als redactioneele bijdrage is opgenomen eene beschouwing over het ontwapeningsvraagstuk »Di Abrüstungsfrage". De inhoud is kort samen te vatten als volgt„er wordt over dit onderwerp veel geschreven en gesproken doch één gezichtspunt vindt men zelden belicht n.l. dat de stand van de internationale rechtsorde

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 80