637 der verschillende staten nog hoegenaamd geen uitzicht opent op de verwezen lijking der ontwapeningsidealen. Voorts bevat dit nummer eene Duitsche vertaling van bovenvermelde studie in de R.M.S. „wat kan van de Zwitsersche militaire vliegdienst worden verwacht". Journal of the Royal United Service Institution Mei 1927. In een voor dracht „The royal air force flight from Cairo to the cape" wordt het doelen de voorbereidingen van dit ondernemen alsmede de vlucht zelf besproken door Wing commander Prilford, die de commandant was van de 4 vliegtuigen, die aan de vlucht deelnamen. Een tweede lezing, die aandacht verdient, betreft „Signal communication in war" waarin een kort overzicht gegeven wordt van het verbindingsstelsel in het le ger en voorts het een en ander wordt opgemerkt ten aanzien van de seinge- meenschap met vloot- en luchtmacht. De waarde van de verschillende verbin dingsmiddelen worden aangestipt en verder de verbinding in een divisie meer uit voerig behandeld, toegelicht door schetsen, terwijl schrijver de „behoeften in de toekomst" formuleert, waarbij ook aandacht wordt gewijd aan de verbin dingen in het bat ljon. Een van de belangrijke punten zou zijn vereenvoudi ging van de optische verbinding in het bataljon. Nadeel van telefonie is dat het bericht moeilijk in code is te stellen. In het debat komt o a. tot uiting, dat veel meer nadruk gelegd moet worden op oefening in het opmaken van schrif telijke berichten en op de training van ordonnansen, terwijl mede er op ge wezen wordt, dat hoe getraind de ordonnansen ook zijn, de waarde van mon delinge berichten problematiek is. De waarde en de aard van mechanisch troepenvervoer worden aan beschou wingen onderworpen in een lezing „Transporten Tactics". Gewaarschuwd wordt tegen overdrijving. Een actueel en veel besproken vraagstuk wordt aangeroerd onder den titel „Effect of Air power in naval strategie. Na een korte inleiding over de betee- kenis van vliegtuigen en luchtschepen en het doel van de zeestrategie worden achtereenvolgens de aanval op en de verdediging van de handelsverbindingen alsmede overzeesche operatiën besproken en de waarde van de luchtmacht voor de Marine onder het oog gebracht. Zoo lang de luchtmacht nog kan steunen op een basis aan de kust is ze vooral voor een zwakke marine van uitnemend belang in het tegenovergestelde geval is ze van onschatbare waarde doch sorteert weinig strategisch effect. Bij de discussie over dit onderwerp treedt als gewoonlijk de beteekenis van de bommen sterk op den voorgrond Onder den titel concealment from the air" bespreekt een vliegerofficier de beteekenis van de camouflage in verschillende stadia. Luchtwaarnemers mogen er een waarschuwing in vinden vooral nauwgezet elke waarneming te controleeren. Gezegd wordt „een waarnemer is per slot van rekening ook een mensch indien hij beneden zich iets ziet dat lijkt op hetgeen hij verwacht te zullen zien, dan zal hij dikwijls niet meer twijfelen, en gaat verder met als resultaat een onjuiste melding", welke uitspraak met voorbeelden van onjuiste waarne mingen wordt toegelicht. Overigens is het slechts een algemeen betoog. Infantrij Journal Mei 1927. De aflevering is practisch gesproken geheel gewijd aan eene discussie gehouden over de mechanizeering van de troepen. Het is een interessant betoog, waarin als uiterste, een volledige mechani zeering van alle wapens, zelfs van die, welke voor de verkenning en beveili ging zorgdragen, wordt gepropageerd, doch waartegenover in het debat de meening wordt verkondigd, dat er altijd terreinen zullen zijn, waar strijd wagens onbruikbaar zullen zijn en men derhalve ook op een optreden zonder dit moderne hulpmiddel zal moeten rekenen. Militar Wochenblatt. Nos. 40 t/m 43. No. 41 bevat eene beschouwing Wie wehrt sich eine marschierende Kolonne gegen Straszenpantzerkraftwagen" Na een algemeene beschouwing over het denkbaar gebruik van pantserauto's en de middelen ter bestrijding ervan, geeft de schrijver een antwoord op de vraag, welke maatregelen bij een marcheerende colonne zullen zijn te treffen. Indeeling van een enkel stuk geschut bij de spitscompagnie wordt aanbevolen. C'.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 81