Het is van groot belang, dat de man de vaste overtuiging bezit, dat hij in gasgevaar op zijn masker kan vertrouwen. Daar toe is het nuttig, dat hij zelf geregeld de doelmatigheid ervan controleert en dat herhaaldelijk gasmasker-inspecties plaats vinden. De inspectie van het gasmasker E omvat 1. de buitenzijde. Het masker met de bus wordt uit den zak genomen, nage gaan wordt of de banden voldoende elastisch zijn en de bevestiging stevig is of de veiligheidsspeld aanwezig is en of deze niet geroest is of de toestand van het rubberdoek naar behooren is (niet hard zonder barsten of scheuren, ook bij scherp vouwen) en of het oordeelkundig is gevouwen of de slang onbeschadigd is en zonder knikken is bevestigd of de sluiting van de rubberslang op de bus en op de knie- vormige metalen buis juist is of de vullingsbus onbeschadigd en roestvrij is of de rubberschijf van het inademingsventiel goed afsluit of het uitademingsventiel niet beschadigd is of hard geworden door opgedroogd speeksel of de oogglazen niet vuil, gebarsten of sterk gekleurd zijn en of zij aan de randen goed gedicht zijn 2. de binnenzijde of de neusklem goed functioneert, d.w.z. of de veering vol doende krachtig is en het metaal niet verbogen is, zoodat de kussens niet op elkaar sluiten of de speen niet beschadigd is. Het speenkussen en de uit steeksels mogen geen scheuren vertoonen nog minder mag een der beide gumminokken ontbreken, waardoor de speen niet in den mond gehouden zou kunnen worden of bij schudden van de vullingsbus geen geluid gehoord wordt, dat zou wijzen op een speling in de vulling, waar door de drager groote kans loopt een deel van den inhoud in den mond te krijgen 3. maskerzak of het nummer op den zak overeenkomt met dat op het masker of de zak, zijn naaisels en zijn onderdeelen onbeschadigd zijn of de ijzeren veer, waarop de bus moet rusten, in goeden staat is of de drukknoopen goed sluiten of het touw niet gesleten is of het gat in den lederen lus en de messingknop in orde zijn 675

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 37