2e oefening. Als de eerste oefening, doch de 30 M. looppas heen en de 30 M. looppas terug in militair tempo. [R. I. P. 27 De maskers worden, nadat de laatste man het uitgangs punt heeft bereikt en gecontroleerd is, afgezet. Totale draagtijd voor iederen man niet langer dan ongeveer 25 minuten. Degenen, die niet loopen, oefenen zich in het spre ken (bijv. iets laten voorlezen), orders en bevelen geven, op stellen van een bericht, enz. Tenue: koppel, tasschen, bajonet (klewang), doch geen geweer (karabijn). 3e oefening. Tenue als bij de 2e oefening. De vlag is van 30 M. verplaatst op 50 M. van het beginpunt, terwijl nu geloo- pen wordt heen 50 M. looppas in millitair tempo 50 M gewone pas in militair tempo 50 M. looppas 50 M gewone pas De maskers worden afgezet 10 minuten nadat de laatste man het uitgangspunt heeft bereikt. Gedurende die tien minuten oefenen in spreken, enz. Totale draagtijd niet langer dan 30 minuten. 4e oefening. Tenue als bij de 3e oefening, doch met geweer (karabijn) De vlag wordt weder op 30 M. afstand van het be ginpunt geplaatst, terwijl nu geloopen wordt 30 M. gewone pas militair tempo, 70 M. looppas 70 M. gewone pas 30 M. looppas Het masker wordt afgezet op een willekeurig door den in structeur te bepalen oogenblik, echter niet later dan 20 minuten, nadat de laatste man het uitgangspunt heeft bereikt. Totale draagtijd 40 minuten. Gedurende de laatste 20 minuten marschoefening over ongelijk terrein. 5e oefening. Tenue: als bij de 4e oefening. Uitgezette baan als bij de derde oefening (50, 50, 50, 50 M terwijl geloopen wordt: heen 50 M. gewone pas militair tempo, 50 M. looppas 50 M. gewone pas Het masker wordt 30 minuten, nadat de laatste man het uitgangspunt heeft bereikt, afgezet. Gedurende die 30 minuten wordt een marschoefening gehouden over moeilijk terrein. De oefeningen moeten aanvankelijk zonder uitrusting, daarna in veldtenue zonder veldzak, doch ten slotte ook in volledig veldtenue worden gehouden. Tot een nieuwe oefening mag niet worden overgegaan, zoo lang aan de voorgaande oefening niet in alle opzichten is voldaan. 681 terug 50 M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 43