703 6. ORGAAN N. I. O. V. AUGUSTUS-NUMMER. Oud-kolonel Banniiik gaat voort met het weergeven van zijn indrukken als gepensionneerde na terugkeer in het moederland en schetst daarbij de moei lijkheden verbonden aan het zoeken van een passend emplooi en het vinden van een bevredigend onderdak. De dir. off. v. gez. Ie kl. b/d H. L. Roelofsma schrijft over bergziekte en concludeert daarbij dat een aspirant-vliegenier, die lichamelijk ongeschikt wordt verklaard voor den vliegdienst volstrekt niet behoeft te denken, dat zijn lichaam minderwaardig is, doch dat daaruit alleen blijkt, dat het lichaam ongeschikt wordt geacht voor de bijzondere verhoudingen, die in de hoogere luchtlagen te vinden zijn. Eene beschrijving van de verovering van Kola Blang Temoelit (Samalangan) op 26 Aug. 1927 heeft de strekking dit roemrijke wapenfeit van een halve eeuw geleden te herdenken en een daarover handelend boekje afkomstig van wijlen den gep. kapt. der Inf. J. B. Ponstijn, Ridder M, W. O. 4e kl. aan de vergetelheid te ontrukken. M. geeft indrukken van een verlofganger en betoogt, dat de genoegens van het verlof niet uitsluitend te vinden zijn in den Haag doch ook in ruime mate, zij het dan ook in anderen vorm aan minder mondaine strandplaatsen dan wel in de Veluwsche bosschen. C. A. Bannink heeft het nogmaals over de delegatie van het Indische leger in Nederland. In het vlot geschreven artikel komt o.m. voor een volledig overzicht van het afgewerkte programma. Op de vraag hoe die mannen dat alles hebben, kunnen verwerken zonder sombong te worden, antwoordt de schrijver: „het zijn Indische marechaussees met langdurige rimboe-ervaring en die hebben wel voor zwaardere vuren gestaan". „We mogen dankbaar constateeren aldus ten slotte de schrijver dat de delegatie van het Indische leger hier hare representatieve taak op voortreffe lijke wijze heeft vervuld en dat de luitenant Jordans zich kranig door alle situaties heeft heengeslagen. Het Nederlandsche volk heeft waardeering en eer bied betoond en gulheid betracht tegenover deze eenvoudige en bescheiden Indische dapperen. Hier is propaganda geweest voor het Indische leger van de beste soort, een huldiging in voornamen steil en het Legerbestuur kan trotsch zijn op de aangewezen vertegenwoordigers"- Het hier besproken Orgaan-nummer bevat voorts een uitvoerig volksraad overzicht en is overigens in hoofdzaak gewijd aan vereenigingsnieuws. T. B.

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 65