716 de telefoon, radio, auto's, motorrijwielen, wielrijders, bereden ordonnansen, optische seinen (ook rookseinen), postduiven, berichthonden en berichtvliegers. Om het afluisteren van telefoonberichten naar de voorste liniën in stellingen tegen te gaan, werden de divisie-lijnen, bij de regimenten, onderbroken, zoo dat aldaar twee stations noodig zijn. De Hughestelegraaf is verre te verkiezen boven het morse-systeem omdat daarbij berichten niet kunnen worden meege lezen. Overigens bevat het vrij lange artikel weinig nieuws. Luit. adj. Feen- stra behandelt een door den Inspecteur der Cavalerie, tevens commandant der lichte brigade, gehouden kaderoefening, in een artikel „de lichte brigade bij een dekkingsopdracht (rivierdekking.)" 11. OVERZICHT BUITENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. Revue Militaire Suisse. Mei 1927. Capitaine Perret vervolgt zijne be schouwingen „notre nouvelle section d'infanterie" en bespreekt de drie oplos singen, welke in het Zwitsersche leger overwogen zijn t. w. A (Aug. 1925) samenstelling van de sectie1 sectie commandant, 1 sergeant geweerdragende, 1 sergeant F. M. (fusil mitrailleur) 2 ordonnansen, 2 groepen geweerdragenden elk van 1 korporaal en 13 soldaten2 groepen F. M. van 1 korporaal en 7 man. B. (Aug. 1925) 1 sectie-commandant, 1 sergeant plaatsvervangend sectie commandant, 2 groepen gew. dr. van 1 korporaal en 12 soldaten. 1 groep F.M. van 1 korporaal groepscommandant, i korporaal-reserve-groepscommandanten 12 bedieningsmanschappen voor 2 F. M.'s. C. ijan. 19261 1 sectie-commandant, 1 ser geant gew. dr., 1 sergeant F. M., 1 ordannans, 3 groepen fuseliers van 1 korporaal en 8 fuseliers, 2 groepen F. M. van 1 korporaal en 8 man. Oplossing A. werd na vergelijking met B. dadelijk verworpen omdat ze te gecomplicee d was, o.a. omdat de uiteenloopende sterkte der groepen een oordeelkundige opstelling van de gesloten sectie bemoeilijkte. Het groote voordeel van B. is de eenvoudde mogelijkheid voor het vormen van een colonne met vieren, drieën, tweën en eenenbovendien besparing op de encadreering. De oplossing C. kan als de officieele oplossing worden aangemerkt. Zij heeft het voordeel, dat ze het vormen van een zoo groot mogelijk aantal vuureenheden toestaat, dat de geweergroepen klein zijn en dus gemakkelijk van het terrein gebruik kunnen maken Het groot aantal korporaals is een bezwaar; waaraan kan worden tegemoet gekomen door deze gedeeltelijk te vervangen door „appointés (inf le kl. De schrijver verkiest in het algemeen de oplossing B., als zijnde de eenvoudigste in de aanvoering (slechts 3 or.derdeelen). Het artikel wordt toegelicht door een schets betreffende de samenstelling en opstelling alsmede een schetsmatige voorstelling van de echelonneering van de sectie bij aanval en bij verdediging. Het wil ons voorkomen, dat voor onze omstandigheden vooral met het oog op het optreden tegenover verzetslieden een organisatie waarbij de K. M.'s buiten de karabijn-brigades worden geplaatst alleszins aanbeveling zou verdienen b.v. per sectie 2 karabijn-brigades elk van 1 sergeant, 1 korporaal 13 soldaten =15 karabijnen; en 1 K. M. brigade van 1 sergeant en 3 K. M. gioepen, elk van 1 korporaal en 6 soldaten (in totaal ook tellende 15 karabijn- dragenden). Infantry Journal Juni 1927. Lieutenant Colonel Walter schrijft over Machine Guns on the Defense". Hij kritiseert het bestaande Infanterie-voor- schrxft (Training Regulations) waar dit den rol, toe te bedeelen aan de mitrail leurs bij de verdediging, niet juist omschrijft en niet in overeenstemming is met de Field Service Regulations 1921, waarin wordt gezegd: „bij de verde diging bezet de infanterie een lijn van weerstand, welker loop eenerzijds rekening houdt met de terreindeelen, die zich eigenen voor den opmarsch van den aanvaller en anderzijds zoodanig gekozen wordt dat de eigen tegen aanval wordt begunstigd. De mitrailleurs vormen het fundament van de ver dedigende stelling" en verder„Voor den verdediger vormen de automatische

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 80