717 wapens het element, dat het behoud van de stelling verzekert en den tegen aanval mogelijk maakt". Na te hebben betoogd, dat het onjuist is wat het infanterie-reglement zegt, n. 1. „de geweereenheden vormen het frame waar omheen het verdedigingsplan is opgebouwd," geeft schrijver eene verbeterde redactie van het desbetreffende gedeelte van het voorschrift, waaruit het vol gende vrij moge worden vertaald Infanterie. Voor den aanval zijn het geweer, de bajonet en het automatisch geweer de voornaamste wapens. Het te behalen succes is direct afhankelijk van het gebruik, dat van deze wapens gemaakt wordt. De andere wapens zijn slechts hulpmiddelen. In de verdediging vormen de mitrailleurs het vasthoudende element, met behulp waarvan het geraamte van de stelling wordt opgebouwd. Door de mitrailleurs wordt de tegenaanval mogelijk gemaakt (omdat zij infanterie-een- heden vrij maken). De met geweer bewapende deelen der infanterie bevei ligen de mitrailleurs, vullen waar noodig het vuur van de mitrailleurs aan en vormen overigens het offensieve, het, den tegenaanval verrichtende, element van de verdediging. Onder het opschrift „Experiments in marking front lines" wordt melding gemaakt van proeven, in het Amerikaansche leger genomen om voor eigen verbindingsvliegers de frontlijn aan te geven. Tot nu toe maakte men daartoe gebruik van daartoe afzonderlijk mede te voeren vierkante schijven met 18 inch zijden. Verschillende methodes werden toegepast waarvan er één gelijk waardig is gebleken met de tot nu toe gebezigde losse schijven. Men heeft daartoe de binnenzijde van de haversack flaps, dus wat wij zouden noemen de klep van den veldzak en het gedeelte van den veldzak, dat door die klep wordt bedekt, wit of oranje geschilderd. Bij opengeslagen klep (bij den lig- genden man) wordt op die wijze een goed zichtbare schijf gevormd. De witte kleur bleek daarbij, voor, op grootere hoogte, vliegende waarnemers, de meest duidelijke. Onder „Reviews and discussion" trekt een bericht „An oil burner for a Field Kitchen" de aandacht. De door een compagnies-commandant beproefde bran der voor het gebruik van olie als brandstof in voor het stooken met hout geconstrueerde keukenwagens, zou tegen zeer geringe kosten zijn aan te brengen. Als de beste materialen worden gebezigd zouden de kosten slechts 5 dollar per wagen bedragen. Het eenige bezwaar van het gebruik van olie als brandstof is de zware rook. Zonder van meening te zijn, dat dezelfde methode voor ons bruikbaar is, wil het ons toch voorkomen dat deze zaak ook de aandacht van onze Inten dance-officieren verdient. Militarwissenschaftliche und technische Mitteilungen Juli-Augustus 1927. Een zeer lezenswaardig en interessante studie levert de bekende tacticus Majoor Dr. Rendulic over „Die Montelloschlacht (Juni 1918). Een voorbeeld van een gewelddadigen rivierovergang. In de studie zijn de belangrijkste be velen van de 17e Infanterie divisie vermeld, van welke bevelen de schrijver zegt„om een beter inzicht te geven in de details van deze zoo uitermate moeilijke rivierovergang, zijn de voornaamste bevelen van het divisiecommando vermeld, die als voorbeelden van duidelijke en doelmatige bevelsuitgifte uit nemende waarde hebben." O. m. is het aanvalsbevel voor de Piave overgang van de divisie in extenso opgenomen. Major H. vervolgt de studie „Die Ent- wicklung des Artillerie materiales in und nach dem Kriege. Besproken worden infanterie-kanonnen, veldgeschut enlOc.M. vuurmonden. Onder het hoofd infanterie-kanonnen worden verschillende tijdens en na den oorlog gebruikte en geconstrueerde vuurmonden in beschouwing genomen. De volgende uitspraken vallen in het bijzonder op: „Het geschut (bedoeld wordt het Fransche 3.7 cM. infanteriekanon) zou ook nu nog als voorbeeld van een infanteriekanon zijn te noemen, ware het niet te zwak, want intus- schen is het infanteriegeschut een nieuwe taak toebedeeld, die in belang alle overige ver overtreft n 1 de tankafweer, die in geen geval aan de zware en langzaam vurende veld- en bergkanonnen kan worden toevertrouwd". Voorts:

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 81