721 doelt major „Miles" (de schrijver) er op, dat in den toekomstoorlog, the third dimensional warfare, de noncombattant, de burgerbevolking, het eigenlijke object zal zijnonderzeeërs en luchtstrijdkrachten zullen de opdracht uit voeren en ongeacht Washingtonsche en andere conferenties die middelen aanwenden, welke het snelst tot het doel, een snelle beëindiging van den oor log, kunnen leiden. Voorts wordt „die russische Gefechtsvorschrift fiir die Infanterie 192T' besproken. Het voorschrift staat dichter bij het Duitsche dan bij het Fransche. Sterke nadruk wordt gelegd op het moreele element Doel van den aanval is vernietiging van den tegenstander in het handgemeen. Doel van de verdediging, behoud van het terrein, verzwakking van den tegenstander door vuur, ver nietiging door gasaanvallen. De infanterie moet in noodgevallen ook zonder hulp van andere wapens haar opdracht kunnen uitvoeren. De gevechtsgroepeering omvat bij den aanvala) Stootéchelon voor den hoofdstoot tot 2/3 van de totale sterkteb) vasthoudende groepen voor neventaken, vanaf 1/3 van de sterktec) reserve, om aan verrassingen het hoofd te bieden, ten hoogste 1/9 van de krachtend) vuurgroepen (art. en mitr.) tot versterking van de vasthoudende en (of) het stootende échelon. Bij de verdediginga) vasthoudende groepen voor afweer door vuur of (enenkele tegenstooten, niet minder dan 1/3 van de sterkte; b) stootéchelon benevens de daartoe behoorende vuurkracht, in de diepte der weerstandzóne opgesteld, om den aanvaller door een tegenstoot binnen den weerstandstrook dan wel daarvóór te vernietigen, minstens 1/3 van de totale sterkte; reserve om aan verrassingen het hoofd te kunnen bieden, tot 1 /9 van de sterkte, kan echter ook achterwege blijven; de vuurgroepen (ait. en mitr.) tot steun van de vasthoudende groepen of (c. q.) van de tegenstooten. De commandant van de infanterie voert in den regel de stootgroepen aan. Bij den infanterie- commandant bevinden zich waarnemers en verbindingscommandanten (offi cieren) van de artillerie. De ondersteunende artillerie voldoet aan de ver langens van de infanterie-commandanten, zonder aan dezen ondergeschikt te zijn. Z.n. wordt de artillerie ondergeschikt gemaakt aan den infanterie-com- mandant. Onder „Anregungen zu Kriegsspielen" wordt o. m. aanbevolen om, ten einde te voorkomen, dat het meerendeel van de toeschouwers bij tactische oefeningen de krijgsspelkaart van terzijde of op den kop ziet, de krijgsspel- kaart tegen een verticalen wand te bevestigen. Revue générale de Droit international public. No. 1 en 2. In het Januari-Februarinummer (No. 1) komt een studie voor van John B. Whitton, professeur a l'Académie de Droit International de la Haye, getiteld„l'lsole- ment des Etats-Unis, principe caduc de la doctrine de Monroe", waarin wordt aangetoond, dat de Vereenigde Staten te verzijn gegaan met hunne bemoeienis met de Europeesche aangelegenheden, in het bijzonder met de interne zaken in de Europeesche mogendheden. Dat zij zich bemoeien met de Europeesche kwestie als de rechten der Amerikanen worden aangetast .of bedreigd is na tuurlijk te verklaren, doch Amerika heeft zich ook beziggehouden met vraag stukken in Europa, waarbij de Amerikaansche belangen niet zijn betrokken. Hiervan wordt een groot aantal voorbeelden gegeven. In het Maart-Aprilnummer (No. 2) levert M. Yoshitnoti een uitmuntend doorwerkte studie over de vreemdelingenzönes in China, getiteld„Les zones soumises a l'administration étrangère en Chine au point de vue du droit in ternational". Hierin wordt eerst een geschiedkundig overzicht gegeven en Vervolgens wordt het geheele instituut aan een nauwgezette beschouwing ónderworpen. Het artikel eindigt met de woorden „Voor alles moeten de Chineezen een machtigen en goed georganiseerden „Staat vestigen, zooals zij in het roemruchtige verleden hadden en zij dienen „zich er voor te hoeden om te vervallen in een vreemdelingenhaat, die on waardig is voor een groote natie, welke de bakermat is van een der oudste „beschavingen ter wereld".

Indisch Militair Tijdschrift | 1927 | | pagina 85